Показник захворюваності коронавірусом Covid-19 в Україні наблизився до критичного рівня в 60 активних інфікованих на 100 тисяч населення. Але навіть у разі його подальшого зростання тотальний карантин вводитися не буде.

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу в п’ятницю, 3 липня.

За його словами, найбільш напружена ситуація зараз на заході країни – у Волинській, Закарпатській, Львівській та Рівненській областях.“Що стосується показника 60 активних хворих на 100 тисяч населення, – зараз ми перебуваємо вже на рівні, сьогодні вранці, 59,7 на 100 000 населення. Ми використовували цей показник виключно для рішення про проведення зовнішнього незалежного оцінювання. І ми його рахували станом на 22 червня. Якби цей показник перейшов 60, тоді б приймали рішення про перенесення ЗНО “, – сказав він.

Міністр нагадав, що в Україні зараз адаптивний карантин, і влада на місцях самі вирішують, які обмеження вводити або скасовувати. Всього в Україні 11 регіонів, де показники не відповідають прийнятним. Тому за поданням головних санітарних лікарів цих областей були посилені карантинні заходи.