Ведуча звертає увагу, щоб дистанційне навчання було якісним та ефективним, МОН та Мінцифри України необхідно вжити термінових кроків до початку вересня.

Телеведуча 1+1 Алла Мазур висловилася проти підписання петиції щодо заборони дистанційної освіти в України. Ведуча припускає, що до вересня 2020 року Україну може накрити друга хвиля зараження COVID-19, й Міністерство освіти і науки України має вчасно переглянути свої положення щодо дистанційної освіти.

Про це Алла написала пости з пропозиціями на своїй сторінці у Facebook.

Алла Мазур виховує 12-річного сина Артема і на власному досвіді переконалася, що освіта України не була готова до дистанційного режиму у зв’язку з пандемією коронавірусу. Ведуча приєднується до всіх батьків, що переймаються навчанням своїх дітей, які під час навчального процесу в умовах карантину не отримали належного рівня знань.

Ведуча звертає увагу, щоб дистанційне навчання було якісним та ефективним, МОН та Мінцифри України необхідно вжити термінових кроків до початку вересня. Серед розповсюджених проблем: відсутність Інтернету. Без інтернету і відповідних гаджетів ідея дистанційної освіти може провалитися.

Торік без Інтернету залишались близько 700 українських шкіл. У Міністерстві освіти наголошують, що вони працюють над цим питанням. Однак Алла Мазур вважає, що варто підключати бізнес України і шукати для них мотивацію допомагати освіті. Наприклад, знизити податки за діджиталізацію цілого регіону або надати інші важливі преференції.

У своєму пості у Facebook Мазур, зокрема, зазначила:

У кожного школяра та і вчителя (!) має бути доступ до Інтернету і відповідний гаджет! Я переконалася, що дистанційна освіта може бути ефективною тільки в режимі діалогу. Скільки завгодно можна записувати показових уроків, але дитині треба, щоб з нею поговорили. І пояснили ще раз, якщо не зрозуміла. Вчителям потрібні методички таких уроків”.

“Ось мої висновки після ZOOM-уроків сина. Він має бути не коротшим, ніж 45 хв. Але й не довшим, бо діти згасають.

Перші 10-ть: обов’язкове обговорення домашнього завдання. Бо якщо дитина не чує реакції на зроблену роботу, у неї запитання: а нащо я буду старатися, все одно ніхто уваги не звертає.

Наступні 20 хв. – пояснення нової теми. Вчителем! Далі – обов’язкові 10 хв. діалогу по ній: щоб почути голоси і відповідь хоч частини класу. І фінальні 5 хв. – пояснення наступного домашнього завдання. І Максимально доброзичливий голос вчителя!”, – додала телеведуча.

Також Мазур закликає звернути увагу на діток з особливими освітніми потребами. Крім якісного Інтернет-підключення і гаджетів для навчання, їм необхідні додаткові консультації онлайн. Це важливий пункт, який має бути передбачений у навчальних методичках.

Телеведуча нагадує, що необхідно прислухатися до лікарів та пам’ятати про правила безпеки в умовах COVID-19. Це дуже важливо – берегти один одного.