Правоохоронці підозрюють службових осіб ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» і ТОВ «ЕЛБИ» у зловживанні службовим становищем при виконанні угоди про пристрої протипідкопного загородження, що могло призвести до переплати на суму 0,86 млн грн.

Про це стало відомо із постанови Галицького районного суду. Львова від 3 жовтня, пишуть "Наші гроші", передає Корупція Інфо.

За даними слідства, 30 грудня 2015 року Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» уклав з «ЕЛБИ» договір про влаштування протипідкопного загородження уздовж периметрової огорожі території аеропорту на суму 2,95 млн грн.

4 січня 2016 року, всупереч робочого проекту і вимогам державних будівельних норм, службові особи держпідприємства і фірми «ЕЛБИ» на спільній нараді спростили технологію виконання будівельно-монтажних робіт, на думку слідства, призвело до зниження їх якості та вартості.Сторони підписали акти виконаних робіт, куди були внесені неправдиві відомості. Після чого в червні «Елби» отримало від держпідприємства всю суму в розмірі 2,93 млн грн.

Згідно з будівельно-технічних досліджень Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, вартість фактично виконаних робіт «ЕЛБИ» і поставленого ним матеріалу станом на липень склала 2,07 млн грн, що на 0,86 млн грн менше, ніж отримала фірма. Експертиза встановила, що зроблено протипідкопне загородження необхідно повністю переробити.

Слідчий звернувся до суду з клопотанням надати доступ до рахунку фірми в ПАТ «Райффайзен банк Аваль», через який проводилась оплата за роботи, і отримав його. Раніше слідчий отримав доступ до договору та всіх супровідних документів стосвоно виконаних робіт.

Справу розслідує управління СБУ у Львівській області.

Засновником і директором київського ТОВ «ЕЛБИ» є киянин Олексій Загарія. Місцеві ЗМІ писали, що ця фірма є «новою версією російської компанії Group LB», яка отримала українську «прописку». У компанії це заперечують.