569f4a763a8e6

Держсекретар США Джон Керрі перебуває у Швейцарії для переговорів з міністром закордонних справ Росії по Сирії та України, повідомляє BBC News., передає Корупція.Інфо.

Керрі прибув до Цюріха в середу вранці і сподівається врегулювати розбіжності з РФ про те, хто має право приєднатися до мирних переговорів по Сирії за посередництва ООН, які повинні початися наступного тижня.

Він також наполягатиме на прискоренні врегулювання конфлікту на сході України між урядом і підтримуваними РФ повстанцями. Після зустрічі з Сергієм Лавровим Керрі попрямує в Давосу для участі у Всесвітньому економічному форумі, а потім до Саудівської Аравії, Лаос, Камбоджу та Китай. У РФ та Ірану, які підтримують президента Сирії Башара Асада, є серйозні розбіжності з Саудівською Аравією, іншими арабськими державами, Сполученими Штатами і Європою в питанні того, які опозиційні групи повинні вважатися терористами і не можуть бути частиною 18-місячного процесу політичного переходу, який підтримала ООН.

Суперечка може стати причиною відстрочки запланованого на 25 січня початку мирних переговорів.

Представники ООН кажуть, що вони продовжують готуватися до початку переговорів 25 січня, як і планувалося, але вони не можуть розіслати запрошення, поки ключові країни не домовляться про список опозиції, і натякнули на можливу затримку.

«Ми не забуваємо про те, що там як і раніше залишаються розбіжності, і що це складний процес, і що належить ще чимало зробити, щоб зустріч відбулася», – заявив у вівторок прес-секретар Держдепартаменту США Джон Кірбі.

У Москві, тим часом, один з провідних російських дипломатів висловив сподівання, що Лавров і Керрі дійдуть згоди.