Оточення Януковича заплатило близько 2 мільйонів євро за лобістські послуги високопоставлених європейських екс-політиків. 5 мільйонів – за підготовку і популяризацію звіту, який повинен був довести обгрунтованість і законність ув'язнення Юлії Тимошенко.
Це випливає з документів слідства в США, які є в розпорядженні Deutsche Welle і про які видання розповіло напередодні, передає Корупція.Інфо.
Підкреслюється, що в рамках слідства щодо колишнього радника Віктора Януковича Пола Манафорта, якого спецпрокурор США Роберт Мюллер звинувачує у відмиванні грошей і незаконному лобізмі, було вилучено сотні документів.
«Ці документи днями були розсекречені, з ними можна ознайомитися в закритій базі судових документів США. Листи і фінальний обвинувальний акт проти Пола Манафорта і його помічників є в розпорядженні DW », – пише видання.
«… Він сказав, що готовий робити це за гроші, які можна порівняти з його річною зарплатою (близько 30 тисяч євро на місяць). Навіть якщо нам вдасться сторгуватися за 25 тисяч на місяць, це означало б, якщо наймати його з липня по грудень, це буде коштувати 150 тисяч євро.
Мені здається, це дуже хороша інвестиція », – йдеться в одному з листів до Манафорту, в якому його неназваний співробітник розповідає деталі розмови з екс-канцлером Австрії Альфредом Гузенбауером.
Значна частина епізодів звинувачення стосується оплаченої через офшори екс-президентом України Віктором Януковичем і його оточенням лобістської діяльності ряду високопоставлених колишніх європейських політиків, об'єднаних у неформальну «Габсбурзьку групу».
Очолював таємних лобістів Януковича Альфред Гузенбауе, – пише DW.
Відзначається, що в групу входили екс-прем'єр Італії Романо Проді і, ймовірно, колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський.
«Судові документи і листування, доступні в судовій базі США, частково анонімізувати. Якщо в ідентифікації Гузенбауера і Проді, враховуючи обставини справи та зазначені в документах посади, сумнівів немає, то можлива роль Кваснєвського слід тільки опосередковано.
Зокрема, з того, що в документах йдеться про «представника голови Європарламенту у справі Тимошенко». Як відомо, у справі Тимошенко посередницька роль була делегована Європарламентом ПЕТу Коксу і Олександру Кваснєвському », – йдеться в статті.
Гузенбауер в інтерв'ю австрійському виданню Die Presse підтвердив отримання коштів за участь в конференціях, але стверджує, що отримував менше, ніж зазначено в документах слідства.
«Гроші переводилися раз на рік або раз на півроку, якщо я правильно пам'ятаю. Подобово точно не платили. Ці кошти вказані в моїй податкової декларації », – розповів екс-канцлер.
Популярне: Нововведення від Нацбанку: українці більше не зможуть вільно користуватися зарплатними картками
«З обвинувального акта і листування між членами команди Пола Манафорта і членами« Габсбурзької групи »слід, що європейські екс-політики виступали на панельних дискусіях в авторитетних експертних центрах в Європі і США з написаними під диктовку радників Януковича промовами», – підкреслює DW.
Також зазначається, що екс-політики оприлюднили в провідних світових виданнях авторські статті, написані консультантами українського екс-президента або співробітниками українського МЗС.
Головні меседжі виступів і статей: підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС має відбутися, незважаючи на ув'язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко та інші проблеми з демократією в Україні, інакше Київ опиниться в обіймах Москви.
Крім цього, для лобіювання інтересів української влади і Партії регіонів в Брюсселі було створено «Європейський центр сучасної України».
За матеріалами американського слідства, діяльність цього фонду також таємно координувалася Полом Манафортом і оплачувалася через офшори.
«Згідно із листуванням Манафорта з колегами, гонорари іншим членам« Габсбурзької групи »повинні були скласти близько 100 тисяч євро за чотири місяці. Всі кошти надходили через десятки офшорних компаній.
Всього на проплачених авторів і ораторів, за даними американського слідства, було витрачено близько двох мільйонів євро. Групу найнятих високопоставлених екс-політиків Манафорт представив своїм українським замовникам як «проект Супер-VIP», – йдеться в статті DW.
Найняті лобісти також повинні були зустрічатися з діючими чиновниками в Брюсселі і Вашингтоні. Так, в лобістські зусилля в США входило переконувати членів Конгресу в тому, що вибори в Україні були «легітимними», а ув'язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко – законне.
«Ще чотири мільйони євро, за даними слідства, були витрачені на послуги американських« приватних детективів », які підготували звіт, який повинен був довести світовій громадськості що ув'язнення Юлії Тимошенко було обгрунтованим і законним.
Ще один мільйон був переведений PR-компанії, яка повинна була популяризувати цей звіт через світові ЗМІ », – пише видання.
В обвинувальному акті йдеться, що Манафорт між 2006 і 2015 роками отримав десятки мільйонів доларів за лобіювання інтересів Партії регіонів та «Опозиційного блоку». Платежі від українських замовників він приховував від контролюючих органів, оформляючи надходження коштів у вигляді позик від десятків офшорних компаній.
За даними американських слідчих, всього через контрольовані Манафортом офшорні компанії було проведено не менше 75 мільйонів доларів, 30 мільйонів проходять у справі за звинуваченням у відмиванні грошей.
Серед доказів обвинувачення Манафорта у відмиванні грошей і незаконному лобістської діяльності в справі фігурують сотні переказів коштів з рахунків кіпрських компаній на загальну суму в 12 мільйонів доларів, які були витрачені на забезпечення розкішного способу життя, в тому числі на облаштування вілли і на дорогий одяг.
Кілька мільйонів, за даними слідства, Манафорт використовував на придбання нерухомості.
Вчора суд у Вашингтоні ухвалила рішення про скасування домашнього арешту і взяття під варту Пола Манфорта, екс-радника передвиборної кампанії Дональда Трампа.
Як передає Bloomberg, окружний суддя США Еймі Берман Джексон скасував рішення про перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як адвокати спеціального прокурора Роберта Мюллера повідомили, що заарештований «втручається в справи свідків». «Це не середня школа. Я не можу відібрати його стільниковий телефон », – заявив суддя, задовольняючи прохання спецпрокуратури Мюллера.
Крім того, суддя наполягає, що Манафорт повинен співпрацювати зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером і «розповісти всі секрети» виборчої кампанії Трампа.