Виборча комісія закінчує підрахунок голосів по Києву. Вибирати мера кияни будуть у другому турі, а от, хто стане депутатом міської ради, вже відомо з імовірністю 90%. Серед обранців з десяток дітей і родичів відомих політиків, яких можна назвати загальним словом – мажор.

В період після Майдану, здавалося, що призначати чиновників почнуть за професійними якостями. Але впливові татусі, як і раніше, вхожі в кабінети влади. В курилці міської адміністрації, як анекдот, розповідають історію про впливового політика, який запитав у сина, ким той хоче працювати – директором комунального підприємства або начальником управління? Синку, не замислюючись, відповів: та мені якось пофігу!

І, подейкують, що при Кличка він все-таки став чиновником. Чиновники-мажори У цивілізованих країнах чиновники, що йдуть на вибори, беруть відпустку. Щоб конкуренти не звинуватили у використанні адміністративного ресурсу. В Україні так не прийнято. Проходять в депутати Київради голова Святошинського району та генеральний директор "Київпастрансу".

 

Перший – Ілля Сагайдак. Він після Майдану став заступником голови Шевченківського району. Через півроку, вже при Кличко, пішов на підвищення – очолив Святошинський район. Кар'єрні успіхи, подейкують, пов'язані з його тестем – Олексієм Івченком, колишнім керівником НАК "Нафтогаз України". Цікаво, що народився Ілля в Гавані, столиці Куби. ЧИТАЙТЕ: П'ятірка лідерів на виборах до Київради: "Солідарність", "Батьківщина", "Самопоміч", УКРОП, "Рух за реформи" В районі 30-річний чиновник запам'ятався тим, що привчив усіх носити вишиванки, розставив по місту десятки вуличних скульптур. Якимось дивом Іллі Сагайдаку вдалося добитися перемоги в рейтингу районів Києва за серпень. Хоча раніше Святошинський район постійно займав одне з останніх місць.

Ілля Сагайдак з дружиною на відпочинок у Закарпаття\ Facebook.com Сагайдак активно веде сторінку в Facebook: подорожує по Новій Зеландії, то тягає залізо в тренажерному залі. По податковій декларації за 2014 рік Ілля Сагайдак заробив 586 тисяч гривень, всією родиною – 1,5 мільйона гривень. При цьому зарплата чиновника – лише 56 тисяч. Сам же Ілля Сагайдак визнає, що далеко не бідна людина, але не згоден зі статусом "мажор". ВІН запевняє – всього досяг сам без допомоги батька дружини. У Київраду він проходить від партії "Солідарність" по округу в Святошинському районі.

Скандальна фотографія – Сергій Майзель за кермом "Феррарі"\ Facebook.com Другий – Сергій Майзель.

40-річний чиновник з посади директора комунального підприємства зі складною назвою "Київжитлоспецексплуатація" раптом став керувати самим великим київським комунальним підприємством – "Київпастрансом". За чутками, допомогло особисте знайомство з мером Віталієм Кличком. Ще під час призначення розгорівся скандал – на сторінці в соціальних мережах місцем народження був зазначений місто Монако, а на одній із фотографій Майзель сидить за кермом "феррарі" за $400 тисяч.

Після скандалу з "феррарі" на сторінці керівника "Київпастрансу" тільки відібрані фотографії\ Facebook.comБагато хто вважав, що керівник хронічно збиткового підприємства, де на той момент затримували зарплату на кілька місяців, може навіть не знати, скільки коштує проїзд в автобусі. Сам же Сергій Майзель стверджує, що він мільйонер з 1997 року, а фото в "феррарі" зроблено в 2011 році, коли в Києві відкрився фірмовий салон і він взяв машину на тест-драйв. У Київраду він проходить по округу в Деснянському районі. По третьому разу Частина депутатів майже в юному віці проходять до Київради вже втретє. Наприклад, Сергій Кримчак. В 22 роки, не закінчивши інститут, він став міським обранцем від Блоку Леоніда Черновецького, секретарем самої скандальної земельної комісії Київради. Очолював юридичну компанію, яку пов'язували з В'ячеславом Супруненком, екс-зятем Черновецького.

Сергій Кримчак до свята приготував подарунки киян, що проживають в його окрузі\ Facebook.com

Коли влада в місті змінилася, він був затриманий Службою Безпеки України за участь в махінаціях з виділенням ділянок землі, але пізніше Кримчака відпустили. У 2014 році Сергій став депутатом від "Демократичної партії України". На цих виборах 28-річний Кримчак заходить в Київраду по Дарницькому району від партії "Єдність". Трохи старше 31-річний Костянтин Яловий. На виборах 2014 року він пройшов у Київраду від "УДАР-Солідарність", але в цей раз стане депутатом від партії "Єдність". Костянтин – син Володимира Ялового, секретаря Київради часів Олександра Омельченка, і зять колишнього голови Шевченківського району Віктора Пилипишина.

Костянтин Яловий інспектує продуктовий ярмарок\ Facebook.com З досвіду роботи чиновника можна згадати хіба що 2011 рік, коли Яловий-молодший працював начальником апарату Оболонської адміністрації. Хто його покровитель – батько або тесть? Цілком можливо, що і той, і інший. Другий раз стане депутатом Костянтин Яловий від округу у Шевченківському районі. З менш відомих постатей – Ігор Кисельов. 31-річний депутат минулого скликання доводиться сином заступника голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Київської області.

Сайт відомства підтверджує посаду Петра Степановича Кисельова. Цікаво, що Ігор Кисельов є членом партії "Солідарність", але на вибори пішов від партії Олександра Омельченка "Єдність". Працює Ігор Кисельов начальником управління одного з управлінь Державної сільськогосподарської інспекції України. 33-річний Микола Негрич теж на виборах 2014 року став депутатом від "Удар-Солідарність", а зараз по Солом'янському району проходить від партії Омельченка.

ЗМІ пишуть, що Микола зять колишнього керівника "Київміськбуду" Михайла Голиці, так ще і його партнер по будівельному бізнесу. Співаки та тусовщики У міській адміністрації вистачає також людей, про яких колеги відгукуються, як про мажорів. Наприклад, в "Київтранспарксервісі" заступником начальника трудиться 29-річна Юлія Юрчук. На сторінках у соцмережах дівчина з яскравим макіяжем, у вечірніх сукнях – вона частий гість вечірок.

 

Цікаво, як часто Юлія Юрчук думає про проблеми паркування в місті?\ Facebook.com

Про те, як бухгалтер маловідомої фірми стала працювати в великому підприємстві, ходять різні чутки. Один з них такий, дівчина – пасія одного впливового депутата. Сама ж Юлія з журналістами розмовляти відмовляється, говорить лише про працевлаштування, мовляв, "вчасно опинилася в потрібному місці". Зміст фразу кожен може додумати в міру власної фантазії.