Олег Сенцов, колишній бранець Кремля та український режисер, заявив, що його звільнення у вересні 2019 року було «подарунком» від Володимира Путіна для Володимира Зеленського.

У такий спосіб президент Росії намагався схилити українського президента до певних поступок щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це Сенцов розповів у інтерв’ю для «Рандеву з Яніною Соколовою».

“Всі розуміють, що Путін робив це для нього (Зеленського). Підніс цей подарунок, щоб його заманити. Це приманка, щоб він пішов на переговори і щось віддав”, – пояснив Сенцов.

При цьому колишній політв’язень зазначив, що вдячний Зеленському за звільнення.

“Я подякував Зеленського першим, коли зійшов (з літака) і потиснув йому руку. Я дійсно йому вдячний, адже він це зробив – пройшов останню милю”, – сказав Сенцов.

Режисер додав, що над звільненням його і інших бранців працювали п’ять років п’ятий президент України Петро Порошенко, активісти, звичайні громадяни, європейські політики і нинішній глава держави, який пройшов “вирішальну милю”.

Як зауважив Сенцов, колапс з окупованими територіями виник наприкінці 2014-го – на початку 2015 року. Тоді було підписано так званий “Мінськ – 2” або мінські домовленості у сучасному вигляді, пише “24”

За його словами, тоді стало зрозумілим, що “Україна не може військовим шляхом відвоювати Донбас. А Крим і поготів. І що всі ці мінські угоди – щось на кшталт перемир’я. Тобто, ні Росія, ні Україна не будуть їх виконувати. Тому що в такому вигляді, як їх прописали, вони є невигідними будь-якій стороні

Росії насамперед. Тому що Росія не для того захоплювала Донбас, щоб його віддавати. Вона захоплювала Донбас, щоб забрати цю територію, а потім ще і ще інші. Це експансія в один бік. У зворотному напрямку це не працює”, – наголосив Сенцов.

Він підкреслив, що ці речі треба розуміти. Інакше ти не зможеш вести перемовини з Росією та завжди програватимеш. Водночас зазначив, що з Росією важко вести перемовини, оскільки це сильний гравець, попри всі свої прогалини. Але треба битися.

“Боротьба не завжди буває прямою та не завжди передбачає штурм Донецька. Боротьба – це коли ти ставиш перед собою мету та робиш усе задля її досягнення. Треба мати стратегію щодо окупованих територій та займати більш активну позицію. Водночас з Путіним домовлятися не слід, бо це безглуздо”, – підсумував колишній політв’язень.