Парад 9 травня у Москві на Красній площі після інциденту з ударом безпілотника по Кремлю можуть і скасувати. Якщо захід не скасують, можливі події, розвиток яких здатний призвести до втрати Володимиром Путіним влади в агресорі Росії. Достатньо буде того, якщо під час параду на площі пролетить дрон з українською символікою. Громадська думка в РФ вже захиталася. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.
Він розповів про те, що парад 9 травня в Москві на Красній площі можуть і скасувати. Якщо не скасують, на росіян чекають сюрпризи.
За словами експерта, можливі різні події, такі як проліт безпілотника на Красній площі з українською символікою. Подібні прецеденти можуть призвести до втрати Путіним влади.
“Це може призвести до найбільш непередбачуваних наслідків, аж до втрати влади Путіним. Тому що буде дуже багато охочих просто пролетіти дроном з українською символікою, з прапорцем, над Красною площею. Цього буде достатньо: якщо так станеться, Путіну – кінець, просто встав і вийшов. Адже вже зараз громадська думка захиталася – як так, якщо навіть уже на самого Путіна замахнулися. А якщо на Красну площу під час головного параду Росії прилетить дрон з українською символікою (навіть якщо це будемо не ми, а російські спецслужби), це може стати тим самим “чорним лебедем”, який допоможе російському суспільству зробити крок від любові до ненависті. Тоді російський народ і скаже: “Король же голий!”- підкреслив Олег Жданов в інтерв’ю Главреду
Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко впевнений, що чим далі, тим більше обидві сторони будуть використовувати неконтактну, дистанційну війну.
Намагаючись зробити її ефективною.
“Але для цього потрібні відповідні засоби. Їх періодично накопичують. І використовують. Думаю, незабаром ми побачимо розширення таких дій”, – прогнозує генерал. Він звертає увагу, що внаслідок ракетних ударів протягом 14 місяців у росіян скоротилися ресурси високоточних ракет, таких як Іскандер-М, Калібр, Х-101. Х-555. Причому скоротилися навіть нижче за недоторканний запас. “Вони хотіли б і далі продовжувати випускати по нас по сотні і більше ракет на місяць. Але не можуть. До того ж доводиться враховувати майбутні контрнаступальні дії ЗСУ. Плюс – самим використовувати ракети безпосередньо на фронті”, – пояснює Ігор Романенко виданню Коментарі.
Експерт нагадує, що Путін ще рік тому однією з цілей війни називав захоплення Донецької та Луганської областей у їхніх адмінкордонах. Але нічого подібного не сталося. Однак ці спроби не припиняються, щоби показати “глибинному народу” хоч якийсь “успіх”. Але для цього росіянам важливо зірвати наші контрнаступні дії.
“Саме тому високоточні ракети, що залишилися, а також чергові безпілотні апарати, що надійшли з Ірану, противник використовує з метою ураження наших військових об’єктів, логістичних ланцюжків. Періодично потрапляючи по житлових будинках. Тобто РФ веде підготовку до оборонних дій напередодні наших контрнаступних дій. Паралельно намагаючись підірвати морально-психологічний стан українського суспільства загалом та ЗСУ зокрема. І схилити Київ до переговорів на умовах Москви. Очевидно, що це не вдається. Як і те, що країні-агресору як повітря потрібна пауза в бойових діях. У свою чергу, активізувалися атаки “невідомих дронів” по важливих з військової точки зору об’єктах на території РФ та тимчасово окупованого Криму. Офіційно – це не ми. При цьому всі ці удари (крім хіба що вельми схожого на постановку російських спецслужб удару по Кремлю) так чи інакше послаблюють російську армію, позбавляючи її пального, боєприпасів і так далі. Хто це робив і як ми дізнаємося вже після війни”, – констатує Ігор Романенко.
Росія все ще атакуюча сторона, а ми обороняємося, коли у РФ вичерпаються ресурси для наступу, Україна почне контрнаступ Голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу, екс-член української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш поділився такою думкою:
Іншими словами, продовжує експерт, ми бачимо підготовчу роботу обох сторін до вирішальної битви, яка плавно переростає у саме протистояння.