Президент Володимир Зеленський заявив, що у нового уряду є завдання знайти модель зменшення комунальних виплат, якщо вони її не створять — з чинним Кабміном «попрощаються».

Про це глава держави сказав у інтерв’ю «1+1».

«Задача є, поставлена новому уряду: вони повинні показати модель. І якщо модель не буде зменшення комуналки, будемо прощатися з урядом», — сказав він.

Водночас Зеленський пояснив, що така модель може передбачати не тільки фактичне зниження комуналки, головне завдання — зменшити відсоток, який приходиться на комуналку в доходах населення.

«Комуналка може бути такою ж — ринкові ціни, таке інше — тоді збільшуємо пенсії, збільшуємо субсидії, збільшуємо заробітну плату. Тобто ми говоримо про відсоток. Не може 50, 60, 70, 80 чи 90 відсотків від тієї суми, яку отримує, людина сплачувати за комуналку», — пояснив президент.

Також, президент України Володимир Зеленський обіцяє зменшити процентні ставки на кредити населенню в наступному році.

“Планується і з приводу кредитування. Готується послабити відсоток, щоб відсоток був зменшений. Готують (в уряді – ІФ) формат, щоб в 2020 році у людей була можливість купувати ті чи інші речі, нерухомість або землю купувати за інший відсоток”, – сказав Зеленський 

Варто зазначити, що У новому уряді запланували провести велику реформу податкової системи вже навесні наступного року. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук

Як він зазначив, у даний момент в Україні несправедлива податкова система, спроектована таким чином, що сумлінний платник податків програє.

Зокрема, Гончарук розкритикував спрощену систему оподаткування, заявивши, що вона використовується нечесними ділками для того, щоб відмивати контрабанду. 

“Коли в державі ти не можеш простежити походження продукту, то ти не можеш забезпечити рівень безпеки, ти не можеш захистити споживача. Так не повинно бути. У нормальній країні IPhone на розкладці ви не купите”, – сказав прем’єр-міністр.

При цьому, він не став говорити про конкретну модель, яка буде запропонована натомість.

Глава уряду Олексій Гончарук повідомив, що протягом останніх п’яти років Україна рухалася в правильному напрямку, але повільно. 

“Я взагалі вважаю, що останні 5 років країна рухалася в правильному напрямку, але дуже повільно. Велика частина реформ була спотворена окремими корупційними приватними інтересами. Це моя загальна оцінка”, – сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук.