Київський апеляційний суд відмовив Національному банку України у задоволенні апеляційної скарги щодо зняття арешту з активів компаній, пов’язаних з колишнім власником ПриватБанку Ігорем Коломойським. НБУ хотів зняти арешт, щоб конфіскувати та продати активи олігарха.
Про це повідомляє Finbalance з посиланням на дані судового реєстру.
Зазначається, що арешт наклали за клопотанням Генпрокуратури у справі про виведення компаніями Коломойського 19 мільярдів гривень кредитів рефінансування, які ПриватБанку видав НБУ до націоналізації. Під арешт потрапили об'єкти нерухомості у Києві, зернові термінали та нерухомість на гірськолижному курорті «Буковель».
Нацбанк через суд намагався скасувати арешт, адже нині досі діє попереднє рішення про арешт цього ж майна. Крім цього, повторний арешт активів Коломойського «унеможливлює здійснення задоволення його вимог за рахунок предмету іпотеки (застави), в тому числі шляхом реалізації позасудового способу звернення стягнення».
Рішення апеляційний суд ухвалив ще 17 квітня, однак у судовому реєстрі воно з'явилося лише зараз.
Напередодні Ігор Коломойський у інтерв'ю Bihus.Info заявив, що хоче, аби держава повернула йому ПриватБанк або отримати від держави «компенсацію» у розмірі щонайменше 2 мільярди доларів.
Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.