Екс-міністр оборони Великобританії Майкл Феллон заявив, що країнам НАТО треба посилити практику авіаційного патрулювання в Чорному морі.
Про це Майкл Феллон повідомив в інтерв'ю телеканалу "112 Україна".
Феллон розповів, що Україна не є членом НАТО, але є сусідом Альянсу і багато країн їй допомагає, намагаючись забезпечити стабільність української держави.
До Одеси в п'ятницю прибуло судно Великобританії. Це важливо. Такі кроки мають бути регулярними і наполегливими. Я хотів би бачити більше морських кораблів НАТО в Чорному морі і більше військово-морської діяльності в Україні. Я також хотів би повернення авіаційної поліції НАТО. Коли я був міністром оборони, я скеровував у Чорне море такі літаки, що базувалися в Румунії, – зазначив Феллон.
"НАТО не забуває своїх сусідів", – додав екс-міністр оборони Великобританії.
Окрім того, наразі Альянс повертається на Північ, щоби продемонструвати свої військові можливості та мати змогу контролювати морські маршрути. Хоча Норвегія підкреслює, що не вважає свого гігантського сусіда загрозою, але після російської анексії у Криму та подій на Донбасі вона стала побоюватися Москви та відчутно посилила власну обороноспроможність. Саме тому в Норвегії у жовтні та листопаді 2018 року НАТО проводило навчання Trident Juncture, яке мало перевірити здатність надавати швидку допомогу та продемонструвати роль, яку відіграють скандинавські держави передусім у питанні РФ.
Варто зазначити, що з 2019 року в керівних документах Міністерства оборони та підприємств оборонно-промислового комплексу України розпочинається запровадження принципів і стандартів НАТО.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Це дозволить значно підвищити якість української зброї та забезпечить взаємну сумісність бойових систем України та країн-членів Альянсу
Таке рішення було прийнято у ході засідання 27-ї Спільної робочої групи Україна-НАТО. Це стало можливим завдяки активній роботі групи, яку очолює перший заступник секретаря РНБО України Олег Гладковський та Заступник Генерального секретаря НАТО Каміль Гранд.
Влітку 2019 року технічні експерти НАТО відвідають підприємства "Укроборонпрому", що входять до кластерів авіабудування та радіолокації.