Хатія Деканоїдзе, цей безцінний грузинський подарунок від наших кавказьких братів по розуму, дала сьогодні прес-конференцію, на якій запевнила вельмишановний український народ, що переможна реформа поліції буде продовжена, і анонсувала жорсткі зміни в законодавстві, що розширюють права поліцейських до рівня «намісник Бога на землі ». Перед цим маніфестом про ситуацію в поліції у зв'язку з убивством двох поліцейських в Дніпропетровську рясно і пафосно висловився міністр Фейсбуку Аваков, передає Корупція.Інфо.

Зверніть увагу – в будь-якій цивілізованій країні в подібній трагічній ситуації на вихід з речами кинулася б глава Нацполіціі і міністр внутрішніх справ. З попереднім посипанням голови попелом і не чекаючи наказу. Просто тому що ганьба, провал, невідповідність займаній посаді і все інше на кшталт кодексу самурая.

Ми з вами, проте, не тільки не бачимо нічого подібного – хоча б мінімальної рефлексії, почуття провини, покаяння за погано виконану роботу, навпаки – посадові особи ще вище і впевненіше тримають головки з лайна, в яке завантажили всю правоохоронну систему країни, патетично проголошуючи з кожного електроприладу про подальші, кхм, реформи.

Навіть після оприлюднення огидною історії про те, що вбивця поліцейських ручкався і буквально цілувався чи не з усією верхівкою правоохоронних відомств, включаючи генпрокурора, главмента і упирів трохи меншого калібру; що був він торнадівцем з усіма належними цим відморозкам фактами біографії; навіть після публікації викривальних фотографій ніхто не засмутився. Раніше вони скидали лайно з плеча і продовжували вальсувати. Тепер не заморочуються навіть цим, вальсуючи прямо з лайном.

Коротше, після вбивства поліцейських Авакова проперло на гарячковий маніфест про те, що ми повинні визнати презумпцію правоти поліцейського в будь-якій ситуації, що ми повинні виконувати будь-яку вказівку беззаперечно і чітко, опустивши очі долу і молячись про себе, щоб твій недостатньо захоплений погляд не був трактований як непокора служителю закону. І, мабуть, ми повинні бути готові до того, що кожного поліцейського превентивно і апріорно зарахують до лику святих.

Запасливий народець тут же освіжив пам'ять Авакова, виклавши власні висловлювання нинішнього міністра всього-то два роки тому, в яких той закликав мочити мусорів, які взагалі не люди.

Чому, будучи таким затятим ненависником мусорів Аваков не відмовився від головної Мусорський посади, – загадка, яка, однак, легко вирішується, якщо врахувати всі ништяки, які дає ця посада на Україні. Реформувати ж хотів, ну.

Зазнавши деякий когнітивний дисонанс, голосно гикнуди навіть бувалі кастрюленосци, мовляв, а як же з Беркутом-то в цій парадигмі вийшло , проте їх тут же і заспокоїли лідери громадської думки (активісти, волонтери, медіа-придурки з самих міцний українських каналів).

Коли, мовляв, майданівці метали Молотова і камні в беркутівців, вибивали їм очі і заправляли фаєри під лицьові щитки – це був народний протест, право на який закріплено конституційно. Тому палити і вбивати беркутівців було справою богоугодною, революційно свідомою і суто демократичною.

Сьогоднішні ж поліцейські – слуги народу, його найкраща частина, яка повинна бути наділити мегаправих, а якщо кому не подобається – носом в асфальт і не патякать.

Варто згадати, хто такі сьогоднішні поліцейські. Їх набрали на місце гнилих корумпованих ментів, які не любили вишиванки і Бандеру, а також плювали на євроінтеграцію.

Нові люблять вишиванки і Бандеру, справно співають гімни і бажають в Європу, але, сцуко, в голові мають маргарин гранично низької якості. Бо в народну поліцію набирали селфісток, невдачливих абітурієнток, нереалізованих садистів, любителів ролевух, дурних мрійників – кого завгодно, лише б вони обожнювали вишиванки і жовто-блакитний колір. З цим проблем не виникло.

Проблеми виникли з тим, що хлопчиків і дівчаток не навчили ніяким навичкам, не дали ніяких знань, а просто вручили Бібіка і маточки і пустили в поля. У кращому випадку вони знімають кішечок з дерев і переводять бабусь через дорогу, в гіршому – заганяють автомобільної зграєю пацана-водія, щоб потім застрелити його в машині, що стоїть через лобове скло.

До речі, поліцейський Олійник, який убив хлопця в упор, відпущений на свободу, щоб ви навіть і не сумнівалися.

Не чути і про рух по кримінальній справі про ментів, навмисно і свідомо вбили Цукерман в Кривому озері.

Лідери громадської думки, тим часом, продовжують істерично вола на користь Олейников, вимагаючи дати їм не тільки право, а й обов'язок в разі непокори громадян миттєво стріляти на поразку.

Вкрай високий рівень недовіри народу до правоохоронних органів? Плювати. Просто потрібно дати поліцейським більше грошей і повноважень, щоб за косий погляд могли без розмов палицею, та по голові …

Якщо хочеш дізнатися актуальну глибину каналізації, яке вирило для нас громадянське суспільство України і його передовий загін, є простий спосіб. Потрібно зайти на сторінку Березовця і почитати, що пише цей імбеціл прямо сьогодні. Виявляється, з приводу того нахабного вбивства в упор стогнали лише безвідповідальні популісти, тому що за кермом-де був мажор (давно викрите брехня) в люксовому авто (що теж брехня).

Ви самі можете переконатися – Тарас пише, що поліцейських вбивати не можна. Тих, що вчора, було можна і потрібно, а ось сьогодні – немає, вони великі, хоча і по 5 рублів. Лайкають і перепощівают Березовця в першу чергу ті, хто в 2014-му лайкать і перепощівал гасла «сміття – не люди» і «вбити сміття – очистити карму».

Тим часом, в інтернеті тьма-тьмуща відео, в яких люди розповідають свої історії взаємодії з реформованої правоохоронною системою. Вой варто над стародавньою країною морекопателей. Лейтмотив такий – все не просто не змінилося. Все стало у сто крат гірше. Людям нахабно сміються в очі, вимагають хабарі і плюють в обличчя.

Кримінальна статистика збиває з ніг. Зростання важких злочинів проти особистості – на 300-400%. Вбивства, викрадання, розбої. Різко збільшилася кількість злочинів на грунті ксенофобії. Кримінал проти власності (рейдерство, відбирання та інше) став рутиною. Розкриваність впала нижче плінтуса. А хто буде розкривати? Старих звільнили, нові безграмотні і недосвідчені.

Але Хатія не сумує. Вона знає, чим лікувати хворобу. У поліцію потрібно ввалити грошей. Набагато більше, ніж зараз. Бо поліцейським не вистачає обмундирування, машин і інших девайсів. Про те, що це стадо недоучок, серед яких тьма двієчників, психів і колишніх зеків, нічому не навчено, душа Хатіі не болить. Ну, так – хіба що трохи. Хлопці втомлюються, а ви їм коле очі розбитими машинами, отакоі.


Чому втомлюються хлопці? Чорт його знає. Замахали, видно, кішечок з дерев знімати. Адже всі звіти про останні рейдерські атаки, нападах на держустанови, банки, посольства, побиття в вуличних сутичках з участю психопатів-карателів і волонтерів, атошніков, активістів обов'язково згадують про те, що поліція не втручалася.

Вона втручається тільки за вказівкою господаря. Господар – Аваков. Адже це він особисто або через опричників набрав до лав поліції всіх, хто там зараз так відважно охороняє наш з вами спокій. Роздав їм зброю, ліцензії на вбивство, видав чисті паспорти, похєрив відомості про судимості. Це його тонтон-макути, його хунвейбіни, його приватна армія. Настав час дати їм необмежені права і повноваження.

Коротше, поліцейська держава на порозі.

А тепер зайду з несподіваного кінця. Я теж вважаю, що поліцейських потрібно слухатися, що слід виконувати їх вимоги, а вже потім оскаржувати їх у суді. Що якщо коп велить зупинитися, потрібно зупинитися, а якщо говорить руки на кермо, то нічого вискакувати з машини і тікати. Я також не вітаю знущальний тролінг даішників.

Однак диявол криється в деталях, а вони на Україні такі, що богів просто не залишається місця. Скрізь одна бісовщина і чортівня.

Непокору ментам – воно в чому може виражатися? Де критерії? Що поліцейський може вимагати, а чого ні?

Як бути з тим, що народ боїться поліцейських чи не більше, ніж бандитів? Що можуть підкинути в машину або квартиру наркотик і зброю і таки підкидають?

Як бути з тим, що поліцейські, як уже було сказано, часто самі колишні в'язні за кримінальними статтями, включаючи тяжкі?

Як оскаржити в суді незаконне затримання? У якому суді? В тому самому, де судді сидять з повними памперсами, в які наклали ще до входу в зал засідань? Де ви бачили в країні суд, який захистив би права маленького українця? Великі українці геть сидять по багато місяців, тому що зверху велять тримати під арештом, плюючи на відсутність доказів провини.

І нехай вас не дивує, що промоутерами воцаріння поліцейщини стали ті, хто очолював орди штурмовиків, розправлялися з беркутівцями, і писав, що, мовляв, сміття – не люди. Це абсолютно логічний шлях. Пам'ятники більшовикам валять мегабольшевікі, за «дикторський» закони садять ті, хто написав і прийняв по-справжньому людожерські уложення, демократію під нуль знищують її самі нарвалися промоутери в мереживних труселях під камуфляжем …

Під схвальні овації лідерів громадської думки, під широкий одобрямс Малахольная блогерів, під істеричні крики про порядок і закон країна занурюється в поліцейський морок.

Революція пожирає своїх дітей. Хряц-хряц. І воно б добре, але іншим-то за що у чужому бенкеті похмілля?