Близько пів тисячі сімей колаборантів втекли до анексовано Криму з тимчасово захоплених населених пунктів Херсонської і Запорізької областей.

Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

“Посіпаки окупантів відчувають, що для них запахло смаженим, і шукають будь-якої можливості уникнути відповідальності. Близько пів тисячі колаборантів та членів їхніх сімей з тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей втекли до Криму”, – повідомив міський голова.

Зазначається, що поплічники окупантів розселилися у двох пансіонатах Севастополя. За словами Федорова, там зрадники сподіваються сховатися від кримінальної відповідальності, однак покарання неминуче.

“Впевнений, що колаборантам краще здатися українській владі, адже окупантам свідки їхніх злочинів точно не потрібні”, – наголосив Федоров.

Російські окупанти почали створювати укріплення вздовж траси Маріуполь – Донецьк. Так загарбники намагаються підготуватися до контрнаступу Збройних Сил України.

Про це 24 Каналу сказав радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Він зауважив, що відповідні дії окупанти розпочали нещодавно, раніше вони взагалі не укріплювали цю лінію.

Радник міського голови Маріуполя розповів, що російські окупанти розпочали нову підготовку до оборони.

Вздовж траси від Маріуполя до кордону Маріупольського району в напрямку Донецька риють окопи,
– зазначив Андрющенко.

За його словами, все це дуже смішно на вигляд – такі собі інженерні війська з лопатами риють окопи. Також вони почали встановлювати протитанкові їжаки та “зуби дракона”. Раніше ж загарбники взагалі не укріплювали цю лінію.

Він зауважив, що росіяни розуміють, що їхні системи ППО та авіація вже не дуже спрацьовують. До того ж серед них почала поширюватися інформація, що до нас доїжджають ЗРК Patriot. Якщо їх встановити поближче до Запоріжжя, то літакам над Маріуполем буде теж не надто комфортно.

Тому, за його словами, з огляду на все це, окупанти укріплюються в Маріуполі та навколо нього. Відбувається розподілення корпусів, деякі залишатимуться в місті, а інші доукомплектуються для фронту.

З деяких місць великої концентрації, де вони були окремо й далеко від цивільного населення Маріуполя, надійшла команда розселитися по пустих квартирах,
– сказав Андрющенко.

Він додав, що окупанти хочуть “розпорошитися” по місту, бо розуміють, що ЗСУ не створюватимуть загрози цивільним у Маріуполі. А небезпеку там становить ППО окупантів, уламки якої вже почали падати на місто.

Російські окупанти готуються до звільнення Україною Криму і повернення його в рідну гавань. Про в ефірі одного з телеканалів заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов.

Так він прокоментував інформацію, що російські загарбники в тимчасово окупованому Криму продовжують окопуватися, крім усього іншого, роздають листівки про те, що робити в разі артобстрілу. Російський бізнес уже виводить кошти з півострова.

“Усе це — публічна інформація. Ми бачимо ці рови, траншеї, “зуби дракона” і все інше. Тут можна тільки сказати, що “спецоперація” йде за планом. Так, дійсно, окупанти в Криму готуються до звільнення Криму і повернення в рідну українську гавань. Багато хто продає нерухомість і вивозить свої сім’ї. Правильно роблять. Повинні поквапитися, щоб встигнути”, — сказав він.

Представник ГУР МОУ підкреслив, що Україна, безумовно, поверне Крим, як і звільнить усі тимчасово окуповані території.

“Те, що вони намагаються удавати, що готуються, ми це все бачимо. І українське військово-політичне командування, безумовно, бере до відома цю інформацію для розроблення планів зі звільнення окупованих територій, зокрема Криму”, — резюмував Андрій Юсов.