Після підписання Байденом допомоги Україні, яке відбудеться уже на наступному тижні, Україну чекає справжній переворот війни, адже ми можемо отримати пакет найсучаснішого озброєння у дуже короткий термін.

Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко провів аналіз можливого впливу схвалення додаткової допомоги від США на терміни розгортання винищувачів F-16 в Україні.

«Це дуже важливий пакет. Він очікуваний, вистражданий. Тому що, зараз, коли РФ інтенсифікує бойові дії, нам особливо критично потрібні деякі речі. І якщо ми говоримо про снаряди, про ракети до ППО, то вони вже точно спаковані. Тобто, це те, що має відправлятися. Вони чекають. Цей запит є давно «, — зазначив Мусієнко.

Водночас, він висловив переконання, що найбільш важливим аспектом є перспектива надання Україні ракет ATACMS.

«Вони зараз дуже потрібні, оскільки, коли ми говоримо, що треба сповільнити наступ ворога, то треба його зустрічати на підступах. Бо для нас стоїть важливе питання вести дистанційну війну настільки, наскільки це можливо. Чим більше дистанційна війна, тим менше вона контактна, тим менше гине наших військових, тим менше отримують поранення», — зазначив експерт.

Зокрема, аби не давати ворогу нормально пересуватися, треба ATACMS.

«Далі, це F-16, які мають з’явитися вже незабаром. Підготовка до цього дуже активна. Ви бачите, як відпрацьовують по радарах, по системам ППО. Це означає, що йде підготовка до розгортання F-16 у найближчі тижні в Україні», — сказав Мусієнко.

За його словами, для F-16 передбачені ракети, які наочуються для «повітря-земля» здібностями, такі як ракети JASSM, з діапазоном дії до 450 км, що дозволяють атакувати ворожі позиції у тилу.

«І далі — це вже йде поповнення тих запасів, які ми вичерпували по артилерії. Далі йде по підтримці ППО. Це системи Nasams. Я сподіваюсь, що будуть і «Петріоти». Кошти дозволяють це зробити і бронемашини. Поповнення танків і бронемашин, починаючи від Humvee, закінчуючи Stryker і іншим», — відзначив експерт.

Наостанок він поінформував, що вимога про незастосування західних засобів ураження по цілях у РФ зберігається, але немає обмежень на застосування по території окупованого Криму.