Стало відомо, що на Лимано-Куп’янському напрямку фронту окупанти зосередили 110 тисяч своїх військовослужбовців. Там російські загарбники збільшили кількість обстрілів

Про це повідомив начальник пресслужби Східного угрупування військ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

Він зазначив, що ситуація у районі Куп’янську та Лиману залишається контрольованою нашими військами.

Речник додав, що на Лимано-Куп’янському напрямку окупанти значно збільшили кількість своїх обстрілів. Так, станом на 26 серпня росіяни здійснили 620 обстрілів позицій наших захисників та завдали 15 авіаударів.

«Загалом, якщо дивитись на весь напрямок (Лимано-Куп’янський — ред.), то там знаходиться близько 110 тисяч російських військовослужбовців. Але, якщо ми будемо сегментувати, наприклад, щодо Куп’янського напрямку, то там знаходиться 45 тисяч, а на Лиманському — 48 тисячі російських окупаційних військ», — наголосив речник Східного угрупування військ.

За словами Євлаша, російські загарбники на вказаному напрямку активно використовують штурмовиків загонів «Шторм-Z», а також регулярні війська, зокрема танковий полк.

«Плани у них залишаються ті ж самі, що й були. Просто кількістю завалювати наші позиції, а також створювати так звані вогняні вали, як пишуть ще радянські підручники. Наприклад, для того, щоб взяти ротний чи взводний опорний пункт, треба використати 40 тисяч боєприпасів. Так само вони ці 40 тисяч боєприпасів вкладають, але прицільність та влучність бажає бути кращого», — пояснив Євлаш.

В той час, поки наші військові з усією відвагою борються на фронті за нашу свободу, суперечки щодо стратегії України продовжуються.

Додамо, що незважаючи на те, що деякі експерти, які хочуть, щоб Сили оборони зосередилися на півдні України, невдоволені, з приводу стратегії контрнаступу ЗСУ, командувач Сухопутних військ Олександр Сирський закликав направити підкріплення на північно-східну ділянку фронту. Адже там росія може здобути додаткові досягнення.

Як пише The New York Times, в останні тижні окупантам вдалося просунутися навколо Куп’янська, поки наші війська повільно просувалися на півдні та сході. Досягнення рф, хоч і є незначними, проте змусили українські сили виділити частину військ для захисту частин цієї розтягнутої лінії фронту, котра тягнеться на кілька сотень кілометрів.

«Підрозділи противника продовжують завдавати поразок з артилерії, мінометів та авіації. За таких умов ми повинні негайно вжити всіх заходів для зміцнення нашої оборони на загрозливих рубежах і наступати там, де це можливо», — наводить видання слова Сирського.

Журналісти зазначають, що суперечки щодо стратегії України розпочалися на тлі низки повідомлень ЗМІ про те, що офіційні особи США нібито звинувачують Київ у «повільному» прогресі під час контрнаступу.

«З міркувань Пентагону, Київ мав зосередити величезну кількість сил на одній ділянці лінії фронту, щоб зробити прорив. Натомість українські командири намагалися розподілити війська та вогневу міць у спосіб, який вони вважали максимально справедливим і рівноправним між Сходом і Півднем», — пише NYT.

Слова генерала Сирського стали ще одним нагадуванням про те, що попри увагу громадськості до контрнаступу на півдні, ситуація на інших ділянках лінії фронту залишається нестабільною.

«Противник зараз проводить перегрупування сил і засобів, а також перекидає з території росії новосформовані бригади та дивізії. Основне завдання рф — підвищення рівня бойового потенціалу та відновлення активних наступальних дій», — додав Сирський.

Видання повідомляє, що окупанти можуть спробувати прорватися до річки Оскіл, котра тече на північ і південь, а потім використати водний шлях як природний бар’єр проти подальших українських атак.

Дані слова підтверджують вкотре, важливість допомоги нашим бійцям, задля того, аби якомога швидше перемогти у цій нелегкій боротьбі країну-агресорку.