Нещодавно кандидат у президенти Володимир Зеленський покликав чинного президента Петра Порошенка на дебати на "Олімпійському", які мають бути відкритими для людей та усіх журналістів.

І після заяв представників з БПП, що подібний сценарій інтелектуального протистояння неможливий, буквально за 5 годин, чинний президент у відео-відповіді таки прийняв виклик.

Звісно, ця подія стала потужною інформаційною бомбою, та зумовила сотні дискусій між прихильниками обох кандидатів. 

Не залишилися осторонь професійні експерти та сфера блогінгу. 

На думку заступника директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайла Онищенка вплив дебатів на прихильність виборців, може бути в тому випадку, якщо один із кандидатів відверто їх програє.

"Певний вплив може бути, але радикально змінити ситуацію не зможуть. Багато чого залежатиме від того, як вони пройдуть, як буде поводитися той чи інший кандидат. Якщо виступ буде провальним, то це може суттєво вплинути. Але знову ж, потрібно дивитися на виступ, як це взаємодіє з іншими факторами. Щоправда, звичайно, в процентному співвідношенні вплив дебатів прорахувати не можна", — пояснив Онищенко.

Водночас, у блогосфері підняли дещо інший вектор думок. Зокрема, як пише у своєму блозі Борис Шавлов, для Порошенка дебати стануть катастрофою.

Надалі подаємо інформацію цитуючи автора. 

"Оце я дивлюсь, всі хочуть дебати між Порошено та Зеленським. Ви серйозно? Тобто ви дійсно вважаєте, що Порошенко переможе Зеленського у дебатах? З чого це? Ви що, бачили Порошенка у якихось дебатах? Чи ви не знаєте, які круті чуваки пишуть тексти Кварталу 95?", – зазначив блогер.

За його словами, у будь-яких дебатах в наших широтах можна не відповідати на питання або репліки опонента. Тому команда Зе! підготує, а Зеленський-актор вивчить купу базових посилів, які і буде озвучувати незалежно від Петра Олексійовича. 

"Слухайте, я був тележурналістом, я знаю, що якщо людина хоче вам щось сказати, а чогось не сказати, то вона і скаже, і не скаже, і на це нема ради. Професійного актора тим більше збити з пантелику неможливо, – переконаний блогер. 

Борис Шавлов висловлює думку про те, що для Порошенка дебати стануть катастрофою. 

Адже в нього немає досвіду, він спілкувався з людьми… приблизно ніколи. Його легко затягнути в якусь тупу пастку, і як він там себе поводитимет – ніхто не знає. Я вважаю, що програшно".

"До того ж не забувайте ось що. Навіть якби Зе! не готували, і він вийшов би проти Порошенко "як є", то й тут шансів мало: Зеленський не ідіот. Те, що він невміло говорить, нічого не означає. Його мову сприймає дуже добре відповідний прошарок населення, ба більше – всі його мову розуміють", – додає блогер.

В кінці, журналіст висловив свою позицію, стосовно сценарію за яким пройдуть ймовірні дебати. 

"І не думайте, що на дебатах Зе! буде говорити гірше. Ні, він буде говорити ще краще, ще змістовніше. І запитання, які він буде ставити Порошенку, будуть важкими. Зе! буде тим самим "позасистемним" чуваком на тлі політика-олігарха- того хто підняв комуналку, того хто не зупинив війну за 10 днів.

Порошенко програє дебати Зе!. Тому що, умовно кажучи, за Зе! стоять сценаристи 95 квартала брати Шефири, а за Порошенко стоїть Мінстець. І у протистоянні Шефири – Мінстець хотів би я подивитися в очі тому, хто поставить на Мінстець, – підсумував свою позицію він.