В Україні для отримання "літньої" субсидії в травні слід звернутися із заявою та декларацією про доходи в управління соціального захисту орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам, і тим сім'ям, яким виплати були раніше призначені тільки на осіб, які фактично проживають в будинку.

 "Також – домогосподарствам, де є безробітні працездатного віку, у яких або відсутні доходи, або вони менші за мінімальну зарплату. Ще одна категорія – сім'ї, в яких відбулися зміни в складі протягом останнього року", – повідомив директор департаменту соцзахисту Тернопільської ОДА Вадим Боярський  .

 За його словами, зміни до постанови передбачають, що повторно документи треба подавати і тим сім'ям, де чоловік і дружина зареєстровані за різними адресами.
 

"Всім іншим категоріям, крім перерахованих вище, які отримували субсидію аж до 30 квітня, не потрібно звертатися в управління соцзахисту – їм допомогу на новий період перепризначать автоматично", – додав Боярський.

 Він також пояснив, які доходи будуть враховувати при призначенні річної субсидії.

 "Її будуть розраховувати на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року, а допомога на опалювальний сезон 2019-2020 року – на основі доходів 1-2 кварталів 2019", – резюмував Боярський.