У молодшої сестри спікера Верховної Ради і одного з лідерів "Народного Фронту" Андрія Парубія, 38-річної Олени Парубій – кар'єрний зліт. Родичку голови парламенту призначили заступником начальника Головного управління УКРІНФОРМ (податкової-авт.) У Львівській області. Це вже сьомий за рахунком заступник головного обласного податківця, передае Корупція.Інфо.
Посада ввели місяць тому
Нову посаду ввели в штатний розклад відомства всього місяць тому.
"У податковій пліткують, що хлібний пост ввели під сестру Парубія. Вона буде відповідати за збір податків з підприємств. До цього вона була головною в Галицькому районному відділенні податкової інспекції. А взагалі вона в системі більше 15 років, тільки була невелика перерва перед помаранчевою революцією , ще при Кучмі ", – розповіли" Країні "джерела в обласній податковій.
Гучний скандал навколо сестри Парубія виник в травні 2010 року, при президенті Януковичі. Її і ще двох податківців (один з них зараз очолює районне відділення податкової інспекції на Львівщині) звинуватили у вимаганні хабара в розмірі $ 2 тисяч у бухгалтера, яка вела чотирьох підприємців. За цю суму, як стверджували слідчі, Олена Парубій погодилася не перевіряти касові апарати у бізнесменів.
Тоді її шеф, начальник податкової міліції Віктор Шейбут, підтвердив інформацію про те, що Олена Парубій вимагала хабар.
"Інформація про вимагання грошей надійшла в наше управління внутрішньої безпеки", – заявляв він.
"Долари передавали в жіночому туалеті"
"Долари Парубій передавали в жіночому туалеті в податковій, там і взяли на гарячому, – згадує в розмові з" Країною "події семирічної давності колишній співробітник львівської облміліції, який був знайомий зі справою Парубій. – Причому 2 тисячі були лише частиною вимагали суми, вже другий. Всього хабар становила більше $ 6 тис.
"Аванс" був отриманий раніше. Під час обшуку у сестри Парубія знайшли ще 14 тисяч гривень, долар тоді був по 8 гривень, тобто в перекладі це була $ 1,7 тисячі і ще валюта – $ 2,7 тисячі. Гроші були мічені. Коли Парубій взяли, вона почала скаржитися на погане самопочуття, на тиск і серце, її забрали в лікарню. А потім за неї заступилася Анна Герман, вона тоді була заступником глави Адміністрації Президента. Вона сама львів'янка і була добре знайома з Оленою і сім'єю Парубія, жили по сусідству. Подзвонила Цимбалюку, він тоді був начальником обласної міліції (зараз очолює "Батьківщину" на Львівщині). Через два дні після затримання сестру Парубія відпустили, а справу про хабар потім спустили на гальмах ", – говорить наше джерело.
Сама Герман тоді так прокоментувала резонансну справу сестри Парубія: "Ми зробили все, щоб її випустили з-під арешту і щоб не було жодних підозр у тому, що десь є якісь намагання братові мстити сестрою. Я не хочу, щоб ми уподібнювалися до помаранчевих, які саджали за ґрати безневинно нас ".
Андрій Парубій в той час був нардепом від ющенківського НУНС і стверджував, що справа проти його сестри нібито сфабрикували, щоб помститися за його опозиційну діяльність. Гроші, переконував він, нібито знайшли в зливному бачку в туалеті в податковій, причому чоловічому, і ніяких відбитків і позначок на грошах, мовляв, не було. А знайдені 14 тис. Грн, пояснювала слідству його сестра, вона зібрала на покупку холодильника.
Матеріали справи Олени Парубій передали в Генпрокуратуру, а через два роки направили в суд. Але під час розслідування кримінальної справи речові докази зникли, і справа розвалилася. Кар'єра сестри Парубія пішла вгору після Майдану і приходу брата на високі посади.
Ще в серпні 2014 року його обіймала посаду начальника управління доходів та зборів з фізичних осіб податкової інспекції в Галицькому районі Львова. В на початку 2015 року його вже працювала заступником начальника всієї інспекції, а в минулому році сама очолила її.
Чоловік сестри спікера, Тарас Владичка, двічі був помічником Андрія Парубія в його депутатської діяльності.
"Під себе вибив посаду ще одного заступника голови облради"
У Львові тим часом жваво обговорюють і призначення сестри спікера заступником в податкову, і згадують історію з хабарем.
"Кожен тягне своїх до корита", – написав у одній із львівських груп в соцмережах активіст Степан Голяк. "А ви мали б можливість, чужого тягнули б?", – захищає рідню спікера Роман Гаванчак.
"У нас все буде без змін до тих пір, поки у людей в головах будуть виникати такого роду питання. Не повинно існувати поняття" свого ", є країна / установа і треба діяти в її інтересах. Чи не свата-брата" тягнути ", а наймати на роботу компетентного фахівця, який буде робити якісно і відповідально свою роботу ", – парирує Валерія Козак.
"Уже дотяглися, що свідомі, адекватні люди залишають свою батьківщину. Ми далі мовчки спостерігаємо, як тягнуть. Де ці а-ля громадські організації, або вони тільки на замовлення працюють, як весільні клоуни? Ніхто не замовив і тиша. Де а-ля люстратори-кастратори? Людини хапнув на хабарі, а тепер підвищили в посаді ", – обурюється львів'янка Аннета Садовська.
"Сам Андрій колись вибив під себе посаду ще одного заступника голови Львівської облради", – згадує журналіст Тарас Антошевський. "Ну і татові теж непогану таку посаду", – додає активіст Орест Данчевський.
Батько – комуніст і "рухівець"
74-річний батько спікера, Володимир Парубій, очолює у Львові Інститут національної пам'яті та Будинок вчителя, фото Facebook
Батько спікера, Володимир Парубій, при СРСР, в 1980-х, був членом КПРС, працював у відділі суспільно-політичних рухів Інституту суспільних наук Академії наук УРСР (зараз це Інститут українознавства НАН України), отримав ступінь кандидата історичних наук. А в кінці 80-х став одним з керівників Народного Руху на Львівщині, а вже через рік його призначили заступником мера Львова. Потім неодноразово обирався до львівських обласної та міської рад.
Сам Андрій Парубій в 19-річному у віці був обраний депутатом Львівської обласної ради. У 1991 році він разом з Олегом Тягнибоком та іншими націоналістами ініціював створення соціал-національної партії України. З неї вишді багато нинішніх націоналістичні організації – ВО "Свобода", "Патріот України" (предтеча "Азова"), "Тризуб" (очолював свого часу Дмитра Ярош) та інші.
У Парубія є ще старший брат Володимир, який теж починав політичну кар'єру на початку 90-х років. На місцевих виборах в 1990 році він, тоді студент машинобудівного факультету політехнічного інституту, разом з братом був обраний депутатом Львівської міської ради.
Однак політична кар'єра брата спікера, схоже, не найліпшим чином, і він пішов в бізнес. З 2000 року він зареєстрований підприємцем, зараз керує ТОВ "Югана" і ТОВ "Львівпобутхім". Останнє активно бере участь в тендерах на поставку побутової хімії та засобів гігієни. Один з останніх тендерів, виграних цією компанією – поставка туалетного паперу, ганчір'я і серветок для львівської філії ДК «Укргазвидобування».
До слова, у Львові є ще одна відома людина на прізвище Парубій – Ярослав Парубій, лідер львівської бойової групи "Скажених", яку ЗМІ називають складовою частиною організованого злочинного угруповання Вови "Морди".
У ЗМІ часто з'являється інформація про родинні зв'язки між Ярославом і Андрія Парубія. Однак офіційно це до сих пір ніхто не підтверджує.