Колишній кандидат в президенти Білорусії Світлана Тихановська звернулася до ООН з проханням надіслати в республіку моніторингову місію.

Про це повідомляє РБК-Україна.

“Ми закликаємо ООН направити до Білорусі невідкладно моніторингову місію, щоб зафіксувати ситуацію” на землі “, – сказала Тихановська, виступаючи по відеозв’язку на неформальній зустрічі Радбезу всесвітньої організації за “формулою Арріа”.

C 9 серпня в Білорусі не припиняють акції протесту через фальсифікації виборів президента. За результатами голосування перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, але опозиція та частина суспільства вважає, що на виборах перемогла Тихановська.

Представники штабу екс-кандидата в президенти Білорусі Світлана Тіхановском повідомили, що вона готова до діалогу з владою республіки за умови звільнення затриманих учасників акцій протесту.

Повідомлялося, що Тихановська має намір відновити конституцію 1994 року і сформувати тимчасовий уряд на основі чинного.

Нагадаємо, Тихановська оголосила себе «обраним народом» президентом Білорусії, підкресливши, що вже «не лідер опозиції», але «лідер більшості».

Олександр Лукашенко заявив, що координаційна рада опозиції є спробою захоплення влади в країні з усіма наслідками, що випливають. Він назвав опозицію «чорною сотнею», нагадавши, що створення альтернативних органів з метою захоплення влади карається законом.