У Білорусії помер заступник міністра закордонних справ республіки Олег Кравченко, говориться в повідомленні МЗС в соціальній мережі Facebook.

«Пішов з життя видатний білоруський дипломат, кандидат юридичних наук, заступник міністра закордонних справ Республіки Білорусь Олег Іванович Кравченко», – повідомило відомство в Facebook.

У МЗС зазначили, що Кравченко присвятив дипломатичній службі більше 25 років і пройшов шлях від аташе до посла. У відомстві назвали дипломата «визнаним інтелектуалом» і «людиною глибокої мудрості». «Його відрізняло тонке почуття гумору, увага і підтримка по відношенню до співробітників і підлеглих. Він був не тільки професіоналом найвищого класу, але і доброю, чуйною людиною, сім’янином, батьком трьох дітей », – відзначили його колеги.

Російська служба “Голосу Америки” повідомляє, що 49-річний дипломат раніше отримав позитивний тест на коронавірус.

Кравченко був призначений на посаду посла в США в липні, але дипломат не встиг виїхати на роботу в Америку і жив в Білорусі.

Це було перше за 12 років призначення білоруського посла в Сполучених Штатах.

У 2008 році США ввели санкції проти уряду Олександра Лукашенка за порушення прав людини. Після цього сторони скоротили штат посольств і відкликали послів. Замість них місії в обох країнах очолювали тимчасові повірені. В якості такого повіреного як раз і працював Кравченко з 2008 по 2014 роки.

У Білорусі з дня виборів президента, 9 серпня, тривають масові акції протесту проти фальсифікацій та режиму Лукашенка, під час яких силовики застосовують проти мітингувальників силу і спецзасоби. Олександр Лукашенко відмовляється передавати владу і провів таємну інавгурацію.

23 грудня Міністерство фінансів США внесло в “чорний список” чотири білоруських організації і одного громадянина Білорусі через силові дії щодо мирних протестувальників.