«Подаруй кельнеру квітку!» – під цим гаслом 21 травня у Львові вже всьоме відзначатимуть День кельнера. Мета святкувань – підвищити престиж професії офіціанта та спонукати молодь до навчання у цій сфері.
Новину повідомляє прес-служба міської ради, передає Корупція.інфо.
З нагоди відзначення Дня кельнера, о 12.00 год в актовому залі Личаківської районної адміністрації (вул. К. Левицького, 67) (місце уточнюють) відбудеться мотиваційний виступ «Від кельнера до керівника ресторану» та відзначення найкращих кельнерів закладів готельно-ресторанного бізнесу Львова 2015 року. А з 18.00 до 21.00 год у низці закладів готельно-ресторанного бізнесу м. Львова власники та керівники особисто працюватимуть кельнерами. Ввечері ж у нічному клубі «Метро» (вул. Зелена, 14) відбудеться вже традиційна «Кельнер-паті».
«Це наше ноу-хау – лише у Львові відбувається таке свято, до того ж – відбувається стабільно щороку, щоразу більше і більше людей долучається до нього. Результат тієї уваги, яку ми приділяємо галузі ресторанного господарства, у тому, що сфера ресторанного господарства дедалі глибше сприймають як візитку Львова – так само, як і архітектура», – зазначає Вікторія Довжик.
Ідейний натхненник свята, ресторатор Вардкес Арзуманян ділиться планами на майбутнє –
«Приємно, що сьогодні про це свято знають не лише тут. І дуже хотілося б звернутись до колег в Україні – щоб цей день став святом не тільки для львівських кельнерів, щоб в інших містах взяли приклад зі Львова або ж просто відпускали своїх працівників на цей день на наше святкування», – зазначає Вардкес Арзуманян.
Цікаво, що офіціантами в ресторанах Львова працюватимуть не лише власники закладів, а й зірки шоу-бізнесу. Зараз організатори свята домовляються про участь з відомими співаками, теле- та радіоведучими. Так, погодились на день стати кельнерами професор Олександр Фільц, культуролог Олесь Дзиндра, бізнесмен та співвласник компанії Softserve Тарас Кицмей, тривають перемовини з «Піккардійською Терцією», Олександром Божиком та іншими.
«Це робота, коли ноги вже не ходять, голова вже «не варить», а треба обслуговувати, посміхатися, пам’ятати меню, бігати. Чим більше ти втомлений, тим більше активності треба проявляти. Дуже важка і складна робота, насправді. А повага до неї, на жаль, недостатня, на мій погляд», – підкреслює ресторатор Марк Зархін.
Цьогоріч представники ЗМІ також долучаються до свята – вже не лише як спостерігачі, а й як повноцінні учасники процесу.
«Професія кельнера є дуже важливою для Львова, її однозначно потрібно популяризувати», – розповів радіоведучий Андрій Чемес, який у День кельнера також спробує себе у ролі офіціанта. Зізнається – певний час вже працював кельнером – щоправда, не у Львові, а в Нью-Йорку, в рамках студентської програми. Ще тоді для себе відкрив складність такої роботи – і фізичну, і моральну втому, адже постійно маєш справу з людьми.
Відтак, організатори дійства закликають львів’ян та гостей міста, які 21 травня завітають у ресторани та кав’ярні, подарувати своєму кельнеру або кельнерці весняну квітку, подякувавши таким чином за їхню працю. «Натомість, власникам та керівникам ресторанів Львова пропонуємо особисто одягнути форми офіціантів та з 18.00 до 21.00 год та обслуговувати клієнтів своїх закладів», – додає Вікторія Довжик.
Нагадаємо, День кельнера у Львові святкують з 2009 року. Організаторами є департамент економічної політики Львівської міської ради та Гільдія рестораторів м. Львова, Львівський туристичний альянс та Клуб Галицької Кухні.