PM316image004

Українські бізнесмени знову поставили мінус боротьбі з корупцією у державних органах. Середня оцінка антикорупційного прогресу склала -0,8 балів, що значуще не відрізняється від попереднього заміру навесні цього року. 19,5% бізнесменів поставили антикорупційним заходам державних органів найнижчий бал. 52% вважають, що ситуація із корупцією залишається сталою, і лише 3,4% повністю задоволені змінами і поставили найвищий бал. Оцінювання проводилося за шкалою від (-5) до (+5), де 0 означав незмінність ситуації. 

ua_gfk2
Такими є результати соціологічного опитування «Рівень сприйняття корупції бізнесом. Друга хвиля», яке представили Transparency International Україна, ТОВ Аудиторська фірма «ПрайсвотерхаусКуперс» («PwC Україна») та GfK Ukraine.

На думку українського бізнесу в останні півроку рівень корупції погіршився передусім у сфері послуг (з -0,74 до -0,87 балів). Утім, є й позитивні тенденції у сфері сільського господарства – тут оцінка рівня корупція покращилась з – 0,97 до – 0,69 балів.

Дещо змінилася географія корупції: якщо півроку тому найбільш корумповані органи влади знаходилися в Одеській області, то тепер першість у свіжому антирейтингу тримає Івано-Франківська область (-1,55). Друге місце, як і раніше, посідає Запорізька (-1,2), «бронза» – у Донецькій області (-1,14). Найменш корумпованими державні органи бізнесмени вважають у Луганській, Хмельницькій (по -0,09), Чернівецькій (-0,25) та Тернопільській областях (-0,38).

Ще півроку тому представники бізнесу вважали Львівсську область у два рази менш корумпованюо. Проте тепер її результати відкинули область зразу на 12-те місце рейтингу.

Здається, львівській владі пора зав’язувати з корупцією та брати до увагу досвід лідерів. Для прикладу, тієї ж Тернопільщини, владу якої вважають однією із найменш корумпованих. 

Секрет успіху Тернопільщини – постійний діалог державних органів та бізнесменів, налагодження чистої та  прозорої співпраці.