gr_sme645748568-37

Незаконне сміттєзвалище розростається у віддаленому районі Львова. Замість того, щоб вивезти відходи, чиновники вирішили закопати сміття.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня»телеканалу ZIK, передає Корупція Інфо

Повідомлення про львівське стихійне сміттєзвалище з’явилось у соцмережі. Люди просили про допомогу, адже влада міста не реагує на прохання львів’ян ліквідувати гори відходів та запобігти розростанню розплідника небезпечних кислих гідронів.

Самовільний смітник на вулиці Стрийській межує з шляхотранспортним ЛКП Франківського району, однак працівники підприємства про сміття за своїм парканом чують уперше.

«Ми туди не ходимо, не дивимось і не спостерігаємо за тим сміттєзвалище, бо нам ніхто за це додатково не платить. Я думаю, що сміття вивозять сюди з найближчих житлових будинків», – прокоментувала працівник  ЛКП Франківського району Марина.

Проте на смітнику помітні переважно будівельні відходи, які викидати у спеціальні контейнери біля будинків заборонено. Такі відходи необхідно вивозити самостійно та доплачувати за їх утилізацію, чого більшість львів’ян не робить.

Неподалік самовільного сміттєзвалища розташовані торф’яні болота. Тому гори відходів на цій ділянці можуть спричинити екологічну катастрофу.

Саме через це сміття намагалися приховати, засипавши його землею. У Сихівській районній адміністрації зізналися, що це вони таким чином хотіли вирішити проблему стихійного звалища.

«Є відповідні служби, які будуть контролювати та вимагати, щоб ця робота була виконана відповідно до нормативного законодавства. Наразі ми спільно з адміністративно-технічним управлінням проводимо певні рейди, щоб виявити тих осіб, хто вивозить сміття на цю ділянку», – прокоментував заступник голови Сихівського району міста Львова Володимир Івасюк.

Представники обласної влади наголосили, що саме органи місцевого самоврядування мають вирішити цю проблему, присвоївши відходам статус безхазяйних і здійснивши заходи по їх утилізації та вивезенню на санкціоноване сміттєзвалище.

Відтак, відходи доведеться відкопати й вивезти, поки небезпечні речовини не потрапили до підземних вод. В іншому випадку чиновники Сихівської адміністрації, які зобов’язані дбати про цю ділянку, зазнають цивільної або ж кримінальної відповідальності за неналежне виконання службових обов’язків.