Військові з 80-ї окремої аеромобільної бригади за кілька днів до припинення вогню "віджали" у сепаратистів танк з повним бойовим комплектом 

Львівські десантники віджали у сепаратистів танк
Фото: ‏@novaya_gazeta
 

Про це повідомили у регіональному медіа-центрі Міністерства оборони України, м. Львів

"Сепаратисти вирішили піти в атаку на позиції львівських десантників. В результаті вони не лише відступили, але й кинули на полі бою цілком справний танк.  Бойову машину спершу відігнали до наших позицій", – йдеться у повідомленні.

А потім, десантники вирішили не передавати трофей далі, а зібрати власний екіпаж, та взяти на озброєння цю потужну броньовану вогневу одиницю.

За словами командування бригади, серед мобілізованих десантників знайшлись необхідні спеціалісти. Очолив екіпаж командир десантного взводу Сергій Подубан з села Савенці, що на Київщині.

"Спочатку звичайно було трішки важко, – розповів командир екіпажу. – Відповіді на деякі питання з обслуговування ходової та силової установки танка  доводилось шукати навіть в мережі Інтернет. Але ми здійснили кілька виїздів, і навіть провели стрільби. Все вдалось. Отже, попереджаємо наших ворогів, що у разі порушення ними домовленостей стосовно припинення вогню ми будемо примушувати їх до миру, їх же колишньою зброєю", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 1 березня фотограф та волонтер Іван Богдан повідомив, що військові 95 бригади знищили танк терористів з протитанкової ракети.

Додамо, 28 січня Кабінет Міністрів прийняв постанову про матеріальне стимулювання бійців АТО, розроблену міністерством оборони: за знищення військової техніки противника  учасники АТО отримуватимуть додаткову винагороду. 

Міноборони обіцяє бійцям 48 тисяч гривень за знищений російський танк і 60 тисяч за "Град".