прикордонники

Прикордонники Мостиського загону в цьому році вже затримали «повітроплавців», які з використанням дельтаплану намагалися незаконно доправити до сусідньої Польщі 8 тисяч пачок цигарок.

Інформує Корупція інфо

Пілота літального апарату засуджено до покарання за статтею 334 Кримінального кодексу України «Порушення правил міжнародних польотів». Зазначимо, що зловмисників було затримано, у тому числі – завдяки випереджувальній інформації від мешканців прикордоння. Про це заявив сьогодні, 7 серпня, власкорові  речник Мостиського прикордонного загону Іван Галкін.

З його слів, мостиські прикордонники у взаємодії із польськими колегами та працівниками інших правоохоронних органів проводять масштабні заходи щодо пошуку осіб, які причетні до організації нових спроб незаконних польотів із використанням безпілотних та інших малих літальних апаратів на українсько-польській ділянці кордону, ймовірно з метою контрабанди.«Отож звертаємося до мешканців прикордоння не спокушатись легким заробітком, а навпаки – сприяти правоохоронцям у справі охорони державного кордону, захисту інтересів країни, її національної безпеки. Пам’ятайте – порушниками можуть виявитися далеко не прості нелегальні мігранти чи контрабандисти, а й злочинні та терористичні елементи. Будь-яку інформацію щодо організації переправлення осіб через кордон, контрабанди тютюнових виробів, наявності та використання літальних апаратів в прикордонні можна повідомити за телефонами: (03234)-4-13-02, (044)-321-39-80 (по тарифу мережі «Київстар»)

Нагадаємо, що 21 березня, вночі прикордонники Мостиського загону разом з співробітниками УБОЗ ГУМВС у Львівській області попередили спробу переміщення тютюнових виробів через державний кордон з використанням малого літального апарату. За результатом масштабних пошукових заходів, прикордонники відстежили та затримали трьох зловмисників, які за допомогою мотодельтаплану планували порушити державний кордон та перемістити до Польщі 8 тисяч пачок цигарок.

Затримання відбулося в момент приготування порушників до злету, на околиці одного з сіл Миколаївського району Львівщини, що близько 90 кілометрів від державного кордону України. Під час затримання порушники намагалися втекти з місця події, однак після того як прикордонники освітили місцевість сигнальними ракетами – здалися правоохоронцям. Затриманими виявилися громадяни України, пілот – 30-річний житель міста Одеси, помічники – мешканці міста Львова, 30 та 31 років. Також на місці затримання було виявлено 2 автомобілі, якими вони доставляли цигарки та літальний апарат до місця злету.

Цих «повітроплавців» охоронці рубежу розшукували вже довгий час, оскільки мали достовірні дані щодо їхньої протиправної діяльності на кордоні з використанням малого літального апарату, до того ж пілот підтвердив факти попередніх польотів.