Представник Ради національної безпеки при президенті США Джон Кірбі повідомив, що кремлівський диктатор Володимир Путін поводиться «абсолютно огидно» через поразку армії РФ на полі бою.

Таким чином, він прокоментував удари по цивільній інфраструктурі за кілька днів до початку зими.

У Білому домі вважають огидними спроби російського диктатора Володимира Путіна використовувати голод, страх та холод як зброю, заявив Кірбі.

«Це було огидно й місяці до того, але ці удари спрямовані лише на одне – поставити українців на коліна, бо він не може поставити Збройні сили України на коліна», – заявив Кірбі.

Він додав, що за дев’ять місяців війни Путін міг би й зрозуміти – поставити навколішки український народ йому не вдасться.

РФ б’є по цивільній інфраструктурі, пов’язаній з енергетикою та водою – ресурсами, потрібними в умовах зими.

Кірбі наголосив, що США продовжуватимуть допомагати українським військовим.

США збирають продовжувати постачати Україні зброю та послуги з навчання для успіху на полі бою, запевнив Кірбі. Також Вашингтон працює з партнерами над отриманням трансформаторів та обладнання для відновлення роботи українських мереж та відновлення електро- та водопостачання.

«Отже, ми робимо кілька речей. Ми надаємо зброю та необхідне тренування Збройним силам України, щоб вони були успішними на полі битви та успішними, як ми бачимо», — зазначив Кірбі.

До слова, як відомо, держсекретар США Ентоні Блінкен оголосить у вівторок про нову допомогу Україні, щоб вона була спроможною продовжувати передавати електроенергію в умовах російських атак на енергосистему країни.

Про це повідомив високопоставлений представник Держдепартаменту США, інформує агентство Reuters.

Блінкен прибув до Румунії у понеділок ввечері на зустріч з союзниками НАТО і міністрами закордонних справ країн G7.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав дипломатам НАТО, які відвідали Київ у понеділок, що трансформатори є найбільшим необхідним для відновлення елементом енергетичної інфраструктури.

Американський чиновник, який поінформував журналістів на умовах анонімності, зазначив, що Вашингтон працює з американськими комунальними службами та постачальниками обладнання, а також із європейськими країнами над пошуком обладнання, яке може допомогти відновити високовольтні станції електропередачі, пошкоджені внаслідок російських ракетних ударів.

Блінкен має намір використати зустріч нової координаційної групи з енергетики у вівторок, до якої входять країни G7 та інші держави, щоб “розповісти про те, що Сполучені Штати змогли мобілізувати, і про наші плани щодо доставки цього обладнання в Україну якнайшвидше в протягом наступних кількох тижнів”, – сказав чиновник.

Він не уточнив, у якій формі буде надано допомогу та яка її сума.
Вашингтон також закликає інші країни зробити те саме, щоб Київ міг запобігти відключенням електроенергії, які залишають мільйони людей у ​​темряві та без опалення у розпал мінусових температур, сказав чиновник.

Як заявляв Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, російський диктатор Володимир Путін продовжить ракетний терор проти України. Він закликав відправити українцям більше систем ППО. Про це Столтенберг заявив під час саміту у Бухаресті, повідомляється на сайті НАТО.

Путін намагається використати зиму як зброю проти України. І це жахливо, і ми маємо бути готові до нових атак.

Необхідн надалі розширювати постачання Україні як систем ППО, так і запасних частин, боєприпасів для різних систем ППО, а також розширення програми навчання українських військових.