В Київській області помічено незвичайне погодне явище

Житель Новобіличі зняв на відео незвичайне для столиці погодне явище – смерч. Він розповів, що фарбував стіни в квартирі і милувався краєвидом з вікна, коли помітив, як над Святошинськими ставками на річці Нивка промайнули три смерчі, передає Корупція.Інфо

“Всі три не встиг зняти, два як розчинилися в озері, але один вдалося зняти на відео. Цей смерч був найбільший. Він значно вище наших будинків”, – розповів очевидець.

За словами директора Укргідрометцентру Миколи Кульбіди, смерчі є досить рідкісним і непрогнозованим для Києва явищем.

Для утворення смерчів потрібно кілька факторів: висока температура, дуже висока вологість повітря, насиченість вологою атмосфери і сприятливі синоптичні процеси. Крім того, вони виникають в тих місцях, де є цей комплекс сприятливих факторів. При виникненні 100 подібних ситуацій, тільки в одному виникає таке явище. Тому прогнозувати його практично неможливо.

“Смерчі в Україні спостерігаються щорічно в різних регіонах. Найбільша їх повторюваність вздовж Дніпра: Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Черкаська, Київська області, а також на крайньому Заході – це Волинська, Рівненська та Львівська області… Якщо все торнадо або смерчі поділяються на категорії до 5 класу, то у нас вище 3-го ніколи їх не було. Тому вони не такі масштабні і не такі руйнівні, як в США. Останній смерч, який спостерігався – був на морі вчора в районі, що прилягає з Півдня Одеської області”, – розповідає Микола Кульбіда.

Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

Нагадаємо, як передавала Politeka, в Одеській області відпочиваючих налякав смерч. Фотографії справді страшного атмосферного явища опублікував у себе в соціальній мережі Facebook голова Кілійської міської ради Павло Бойченко.

Свідками страшної картини стали відпочиваючі в селі Приморське (Кілійський район). Так, судячи з кадрів, 17 червня на регіон налетів смерч.

У коментарях до посту Бойченко люди задали питання: Руйнування? Постраждалі?. На щастя, в цей раз смерч обійшов стороною людей.