Національне агентство з питань запобігання корупції виявило у деклараціях ексдепутатів Руслана Демчака та Вадима Кривохатька (фракції “Блок Петра Порошенка”), Станіслава Березкіна (група партії “Відродження”) та Аркадія Корнацького (входив до фракції “БПП”, проте згодом вийшов із неї) ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів – майже 90 млн гривень.

Про це повідомили у пресслужбі НАЗК.

“За результатами перевірки декларації Руслана Демчака за 2016 рік встановлено, що народний депутат зазначив недостовірні відомості про кошти, розміщені ним на банківських рахунках та номінальну вартість цінних паперів, які йому належать. Загалом виявлено порушень на суму понад 71,7 млн гривень”, – йдеться у повідомленні.

Водночас у Березкіна виявили недостовірності у декларації за 2015 рік (виправлену) про квартиру та 2 машиномісця, які належать дружині на праві власності. Сума недостовірних відомостей становить понад 14,3 млн гривень.

Своєю чергою Корнацький у декларації за 2016 рік не задекларував свої корпоративні права та низку земельних ділянок, які належать йому на праві власності та оренди, а також не вказав про право користування житловим будинком, який є його зареєстрованим місцем проживання, та не зазначив відомості про видатки, на підставі яких він набув право власності на земельні ділянки. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 3,2 млн гривень.

“Вадим Кривохатько, подаючи декларацію за 2017 рік, зазначив недостовірні відомості про вартість на дату набуття ним у власність автомобіля на загальну суму понад 471 тис. гривень”, – резюмували у НАЗК.

Як зазначається, висновки про виявлені ознаки кримінальних правопорушень будуть направлені до Національного антикорупційного бюро України.

Нагадаємо, раніше у НАЗК пояснили, чому взялися перевіряти старі декларації високопосадовців.