Жданов пояснив, до чого, “судячи з промови Путіна”, готують Росію: “До останнього…” Полковник запасу ЗСУ Олег Жданов пояснив, чи можуть у РФ оголосити воєнний стан.

Військовий експерт нагадав, що вчинки глави Кремля нелогічні та непередбачувані, тому виключати ймовірність запровадження військового стану на території Росії не варто. Олег Жданов проаналізував новорічне звернення Путіна до росіян, з чого зробив висновки, що громадяни РФ готують до війни.

Важливий момент із виступу Путіна, який зазначив досвідчений військовий: “Він дуже боїться. Він чудово розуміє, що може щось прилетіти і до Москви в тому числі. У цю новорічну ніч Червону площу було оточено (спецназ ФСБ повністю оточив)”. Військовий експерт поділився з українцями інформацією про те, які цілі для ударів ЗСУ у відповідь є в столиці РФ: “Військових об’єктів у Москві набагато більше, ніж у Києві. Там цілі заводи, інститути, військові частини і навіть є склади”.

“Введуть військовий стан чи ні? Судячи з промови Путіна, цілком можуть запровадити, тому що Путін готує Росію до масштабної війни. Він готується до війни до останнього росіянина. Він накачав, ніби весь світ проти них, нібито вони воюють із НАТО, хоча тут жодного солдата НАТО на території України немає, нібито за суверенітет і незалежність Росії. Від кого суверенітет? Від кого незалежність? Хто зазіхнув? ймовірності запровадження воєнного стану у Росії Олег Жданов.

Таким чином, найближчим часом в росії буде введено воєнний стан з подальшим закриттям кордонів та оголошенням нової хвилі мобілізації. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Очільник відомства записав відеозвернення, в якому закликав росіян замислитись над тим, за що саме вони будуть віддавати своє життя на війні, та попередив про неминучість розплати за все скоєне їхньою державою в Україні.

Уникнути мобілізації не вдасться, проте росії вона не допоможе
За інформацією глави Міноборони, введення воєнного стану в росії планується вже на початку січня. Крім того, заборона на виїзд за кордон також буде запроваджена у Білорусі.

“Напередодні нового року я звертаюся до громадян росії, які є військовозобов’язаними. Насамперед, це стосується жителів великих російських міст. Я точно знаю, що у вас залишився приблизно один тиждень, поки ще є хоч якийсь вибір. На початку січня російська влада закриє кордони для чоловіків, потім оголосить воєнний стан і почне чергову хвилю мобілізації. Кордони теж будуть закриті і в Білорусі”, — повідомив Олексій Резніков.

Варто зазначити, що напередодні аналогічну заяву в інтерв’ю ВВС зробив очільник ГУР МО Кирило Буданов. За даними української розвідки, запуск чергової мобілізаційної кампанії в рф заплановано на 5 січня.

На тлі військових поразок в Україні кремлю все важче просувати наративи про успішний перебіг так званої “СВО”. Збройні сили рф протягом шести місяців не можуть захопити невеличке місто Бахмут, де вже втратили кілька десятків тисяч своїх солдат. А втрата контролю над Херсоном стала особистим приниженням для володимира путіна, який незадовго до відступу своїх військ урочисто “приєднав” область до росії.

Гострий дефіцит живої сили штовхає військово-політичне керівництво росії на призов до армії в’язнів і не залишає іншого виходу, ніж оголошення другої хвилі мобілізації. Цього разу — загальної. За словами військового експерта, полковника запасу ЗСУ Олега Жданова, введення воєнного стану дасть кремлю більше можливостей для позбавлення прав та свобод населення і керування суспільством.

“Ухвалення цього закону передбачає закриття кордонів, унеможливлення виїзду з країни певних категорій населення, обмеження пересування, оголошення загальної мобілізації, введення ще більш жорсткої цензури і багато іншого. У кремлі добре розуміють, що провести другу хвилю мобілізації без оголошення воєнного стану їм не вдасться”, — зазначає експерт в коментарі “Телеграфу”.

Станом на сьогодні в рф планують мобілізувати близько 500 тисяч громадян, каже Олег Жданов. Таке збільшення особового складу могло б вплинути на хід війни, якби у військового керівництва росії була можливість прийняти, належним чином підготувати та озброїти нові кадри.

“Проблема полягає у тому, що для цього необхідні великі ресурси та 6 місяців навчань на полігонах. Без виконання цих умов будь-яка кількість мобілізованих не несе для нас жодної загрози. У цьому сенсі введення воєнного стану буде направлене скоріше на розширення можливостей військкоматів”, — пояснює полковник.