Збіг обставин? Навряд чи – пише центр Протидії Корупції. Народний депутат Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко, а також оператор “Роснефти” з поставки дизеля в Україну зберігають свої гроші у банку родини Юлії Тимошенко. Про це повідомив екс-нардеп Сергій Лещенко.

Йдеться про “Укрбудінвестбанк”, співвласником якого до недавнього часу був зять Тимошенко – Артур Чечоткін. І в цей же банк Тимошенко поклала $5,5 млн компенсації за політичні репресії. Компенсацію виплатила американська юридична фірма, чий звіт допоміг в її ув’язненні. Тому не дивуйтесь, що Тимошенко і Медведчук (на фото) роблять схожі заяви, пліч-о-пліч захищають бізнес Коломойського, виступають проти співпраці з Заходом і атакують НАБУ – підкреслив Лещенко.

Отже, ось про що детально йдеться в Чесному блозі, що на 24 каналі:

Якщо раніше Тимошенко культивувала образ політика з проєвропейською ідентичністю, то останній рік вона і Медведчук просувають єдиний порядок денний.

Вона постійно присутня в ефірі телеканалів Медведчука, які офіційно зареєстровані на іншого депутата від його проросійської партії Тараса Козака. До речі, Козак обіймав посаду заступника Державної митної служби в роки другого терміна роботи Тимошенко на посаді прем’єр-міністра.

Тоді ж за негласної підтримки Тимошенко відбувся продаж корпорації Індустріальний союз Донбасу в руки Зовнішекономбанку Росії, наглядову раду якого очолював Володимир Путін.

Як згодом стало відомо в лондонському суді, Медведчук стояв за лаштунками цієї мільярдної оборудки і цілком міг отримати частину комісійних, які становили 225 мільйонів доларів.

Крім того, Тимошенко в ті роки уклала вкрай невигідний контракт на постачання природного газу з Росії, породжуючи чутки про її гру на боці Кремль. В результаті Стокгольмский арбітражний визнав договір невигідним Україні і стягнув на майже 3 мільярди доларів компенсації. Хоча негласні зв’язки Тимошенко і Медведчука витали в повітрі, але всі ці роки було неможливо встановити фінансову основу їхніх взаємовідносин.

Однак завдяки прозорій системі декларування доходів політиками в Україні, до впровадження якої я мав відношення в статусі депутата, багато секретів стали явними.

Так, Віктор Медведчук був змушений задекларіроватть права власності своєї дружини-телеведучої Оксани Марченко на офшорну компанію Fregata Marine Ltd, зареєстрованої на Маршаллових островах. Ця компанія володіє однією з найдорожчих яхт у світі Royal Romance довжиною 92,5 метра, яку оцінюють в 200 мільйонів доларів.

Однак це не всі секрети в декларації Медведчука. Серед безлічі рахунків, відкритих Медведчуком і його дружиною в банках по всьому світу, на території України вони віддали перевагу лише двом банківським установам.

Перший банк – це найбільший націоналізований банк України “Приватбанк”, яким користуються ледь не всі українці.

А назва другого банку, в якому у Медведчука і його дружини відкриті рахунки в гривні, російських рублях, американських доларах і євро, нічого не скаже багатьом українцям.

Це маловідомий “Укрбудінвестбанк”, який входить в шостий десяток на ринку. А єдиний цікавий факт про цей банк полягає в тому, що до червня 2020 року половина акцій в ньому належала зятю Юлії Тимошенко – Артуру Чечоткіну.

Медведчук, який розпоряджається величезними фінансовими і організаційними можливостями, міг розмістити свої кошти в будь-якому великому банку України, частина з яких є дочками російських фінансових установ. Однак він зробив свій вибір на користь маловідомого банку, пов’язаного з Юлією Тимошенко.

Ще більш примітний факт, що в цьому дрібному банку обслуговується “Анвітрейд” – один з найбільших продавців дизельного палива в Україні з оборотом на сотні мільйонів гривень, який пов’язують з оточенням Віктора Медведчука. При чому рахунок в банку зятя Тимошенко вони відкрили також в 2019 році.

“Анвітрейд” є ексклюзивним оператором по відвантаженню дизеля з трубопроводу, яка є каналом поставок для Роснефти на ринок України. Сама труба за часів президента Порошенко була оформлена на швейцарську компанію, пов’язану з оточенням Медведчука.

Для цього було отримано потрібне Медведчуку рішення судді, яка в останні дні правління Порошенка була призначена на посаду довічно, а також “зелене світло” дав Антимонопольний комітет, підконтрольний заступнику глави адміністрації президента Порошенка. – йдеться в блозі.