Іван Варченко, боєць ЗСУ, зазначив, що українські сили на Херсонщині з різних боків тиснуть угрупування ворога на правому березі, щоб змусити противника скласти зброю. Про це він розповів в етері Еспресо.
“На Херсонщині зараз продовжується позиційна робота ЗСУ з оточення та блокування угрупування російських військ, яке знаходиться на правому березі Дніпра. Нагадаю, там від 15-20 тисяч російських вояків, які посилені 2,5-3 тисячами одиниць різної техніки. Це угрупування втратило з лівого берега Дніпра останні ланцюжки можливого постачання зброї, боєприпасів, живої сили та харчових запасів. Відповідно, вони перебувають у такому вогневому мішку і зараз робота ЗСУ полягає, щоб гарантовано забезпечити їх там перебування, тому ми тиснемо з різних сторін і створюємо обставини, які змусять противника скласти зброю”, – прокоментував боєць ЗСУ.
Іван Варченко пояснив, що росіяни, у районі правого берега Дніпра Херсонщини й далі у частині на північ до Кривого Рогу, мають можливість лише поодинці долати Дніпро та переправлятися на лівий берег до своїх основних військ.
“Російські вояки вже роблять кроки з ознаками паніки, бо вже ввічливо стукають до осель херсонців і просять продати човника, таким чином намагаються забезпечити свою переправку на лівий берег”, – додав Варченко.
Нагадаймо, що Російські сили сподіваються змістити фокус ЗСУ з півдня.
Як зазначено у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), окупанти намагаються відвернути українські сили від контратак на півдні, атакуючи райони Бахмута і Сіверська в Донецькій області.
“Російські сили, мабуть, згортали наступальні дії на схід від Сіверська і проводили спорадичні і обмежені наземні атаки, значною мірою покладаючись на артилерійські обстріли прилеглих населених пунктів, з 6 серпня. Однак з 11 серпня російські сили збільшили кількість обмежених наземних атак в районі Сіверська”, – йдеться у звіті.
Аналітики вважають, що ці удари, поряд з триваючими ударами в напрямку Бахмута, “можуть являти собою спробу відвернути українську техніку та особовий склад”.
“Відволікають увагу України від критичних районів на півдні, де українські війська проводять ефективні контратаки і, можливо, створюють умови для переходу в контрнаступ”, – пишуть в ISW.
Раніше повідомлялося, що з метою сковування дій та недопущення перекидання українських підрозділів на інші напрямки противник здійснює вогневе ураження підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення.
До того ж Умовою для успішного наступу може бути не тільки перевага у співвідношенні сил, кількісна перевага над супротивником, а й використання нестандартних підходів, якість застосування сил та засобів. Про це сказав міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю Голосу Америки.
Главі Міноборони процитували думку експертів, які вважають: для того, щоб здійснювати наступ, а не лише оборону, потрібно мати більше сил, ніж у суперника. І запитали: чи має Україна сьогодні таке співвідношення сил, чи планує Міноборони сформувати таке позитивне співвідношення сил за допомогою мобілізації.
Резніков відповів, що хотів би подискутувати з експертами, які стверджують, що тільки співвідношення сил може дати ефект.
Він пояснив, що Збройні Сили України повинні перевершувати російських окупантів за якістю застосування сил та засобів, майстерністю, завдаванням ударів.
Резніков навів приклад точності застосування ЗСУ перших двох систем HIMARS, і як наслідок – передачу Сполученими Штатами Україні вже загалом 16 цих ракетних систем.
“Тому наша задача – цю перевагу робити не кількістю солдатів, танків, а якістю і дальністю уражень”, – сказав глава Міноборони.
“У мене є два дуже близькі друга, вони одночасно друзі України – це два секретарі з оборони Бен Воллес і Ллойд Остін. Вони мені обидва говорили, що росіяни використовують тактику “м’ясорубки”, величезного ресурсу, який тиском, ордами намагається перемогти вас. “Якщо ви спробуєте з ними битися аналогічною тактикою, ви не переможете. І ми вам не зможемо в цьому допомогти”. Тому ми маємо з вами застосовувати та використовувати нестандартні підходи”, – сказав міністр оборони.