23 березня Міністерство оборони РФ заявило про окупацію села Іванівського, розташованого на південному заході від Бахмуту Донецької області. Проте, Генеральний штаб ЗСУ не підтверджує інформацію російського командування. Сумнівний звіт Міноборони РФ опублікований у Telegram-каналі відомства.

Росіяни повідомили про начебто «успішні» дії підрозділів угрупування «Юг», які зуміли здобути перевагу у «Красному» — так окупанти називають Іванівське. В дописі, який з’явився у мережі о 14:34, наголошують, що ЗС РФ на даному відтинку фронту «покращили тактичну ситуацію на передньому краї».

Зазначимо, на заяву Міноборони РФ через годину відреагував доброволець 24-ї ОМБр ЗСУ Станіслав Бунятов з позивним «Осман». Він пояснив, що противнику не вдалось просунутись в Іванівському.

В той же час, експерти спільноти DeepState у дописі, розміщеному 22 березня, окремо згадали бої під Іванівським, вони зауважили, що там тривають «важкі бої». На онлайн-карті бойових дій останні зміни позначені 20 березня. Зокрема, на 100 метрів розширилась «сіра зона» на північ від дороги, яка прямує з Бахмуту до Іванівського та Часового Яру.

Про ситуацію на Бахмутському напрямку також ідеться у ранковому звіті Генштабу ЗСУ 23 березня. Українське командування відзначило, що на даному відтинку протягом минулих 12 годин відбулось п’ять атак ЗС РФ. Точки атак розташовані південніше Бахмуту — це села Іванівське, Андріївка та Кліщіївка. Крім того, розповіли про ситуацію на інших напрямках. Найгарячіше — на Новопавлівському (відбулось 28 спроб штурмів) та на Авдіївському (10).

Додамо, раніше повідомлялось, що російські окупаційні війська не полишають своїх спроб захопити село Іванівське Донецької області та просуватися до каналу Сіверський Донець — Донбас на південь від міста Часів Яр.

Про це повідомив старший лейтенант, заступник командира штурмового батальйону 5-ї окремої штурмової бригади Збройних сил України (ЗСУ) Олексій Тарасенко.

“Ситуація не змінюється. Противник не полишає своїх спроб оволодіти селом Іванівське та просуватися до каналу Сіверський Донець — Донбас, намагаючись вийти до нього південніше від міста Часів Яр”, — сказав він.

Як він зазначив, на Бахмутському напрямку противник менше використовує бронетехніки, оскільки зазнав серйозних втрат у ній.

“Але піхотні групи так само інтенсивно заходять в операційні райони, намагаються просунутися будинок за будинком, окоп до окопу і, таким чином, хоча б по кілька метрів просуватися на день. Закономірностей [в атаках] немає якихось: противник намагається як і великими силами до кількох механізованих рот за підтримки танків атакувати, так і просто невеликими групами, по п’ять чи шість, інколи вісім осіб просуватися від укриття до укриття, щоб не бути поміченими”, — розповів старший лейтенант.

За його словами, українські захисники намагаються виявити подібні атаки з боку російських сил із самого початку.

“На підступах завдати артилерійського удару, підняти в небо FPV-дрони, підняти в небо дрони зі “скідами” і знищити противника, і здебільшого — це вдається. Коли ж противник все ж доходить до наших позицій, тоді починаються стрілецькі бої і доводиться вводити в бій наші танкові резерви”, — Олексій Тарасенко.

В той же час, на Бахмутському напрямку ворог збільшив використання фугасних авіабомб. Раніше такі випадки були поодинокими, зараз їх понад десять. Бої велися у Кліщіївці, Богданці. Росіяни перейшли до тактики штурмових ударних груп. Вони не шкодують зброї, техніки та людей.