Пацієнти Львівського пологового будинку знову заразилися стафілококом.
Понад півроку тому журналісти вже розповідали про Львівський пологовий будинок №1. Тоді пацієнти скаржилися на спалах стафілококу у медзакладі, повідомляє Корупція. Інфо
Щоб провести повну дезінфекцію, медичний заклад закрили на промивку. Однак сьогодні львів’яни продовжують нарікати на зараження стафілококом у цьому закладі.
Марія Будий вже тривалий час лікується від стафілококу і переконана, що отримала інфекцію саме у Львівському пологовому №1, що на вулиці Мечникова. Жінка у розпачі, адже зараза від неї перейшла до усієї сім’ї. Лікування не дає позитивних результатів і хвороба повертається знову і знову.
«Мої троє дітей і чоловік – усі тепер заражені стафілококом. У чоловіка хвороба спричинила серйозні ускладнення», – розповідає львів’янка Марія Будий.
Наразі Марія хоче, аби винні у зараженні її багатодітної сім’ї були покарані, тому разом з усіма потерпілими із пологового будинку на вулиці Мечникова готує судовий позов.
Начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб не заперечує, що інфекція у Львівському пологовому №1 і справді є, адже минулого року там уже зафіксували спалах стафілококу.
«Ми тричі закривали цей медзаклад на перемивку та тричі перевіряли працівників на інфекцію. Востаннє для перевірки ми замовили дуже потужну лабораторію, яка виявила 8-12 носії стафілококу», – прокоментував начальника управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.
Натомість іще один постраждалий львів’янин Роман Панчишин розповідає, що стафілокок – не єдина проблема у цьому пологовому. Чоловік пригадує, як акушер-гінеколог не соромилась називати йому суму за пологи, які прийматиме у його дружини.
«Акушер-гінеколог Анна Мала-Гресик пояснила, що нам необхідно робити кесарів розтин. А це набагато більше витрат, оплата роботи анестезіолога і таке інше. Тому операція буде коштувати близько 600 доларів, пояснила лікарка. Оскільки пологи пройшли з ускладненнями, то загалом на все ми витратили близько 1000 доларів», – каже Роман Панчишин.
Журналісти намагалися поспілкуватися із акушером-гінекологом Анною Малою-Гресик, яка, зі слів Романа, вимагала у сім’ї таку велику «подяку». На бесіду з журналістами гінеколог відправила свою колегу, яка також відмовилася щось пояснювати.
Натомість головний лікар пологового розповідає, що майже кожен працівник пологового будинку долучається до ремонту медзакладу, зокрема й фінансово. Тому, мовляв, і побутові умови тут чи не найкращі у Львові.
«Кожен лікар, який прийшов на роботу за моєї каденції, зробив ремонт принаймні в одній палаті пологового. Допомагають їм у цьому родичі та знайомі», – заявила головний лікар Львівського пологового будинку №1 Людмила Шекета.
Проте юристи наголошують, що така неофіційна допомога від працівників медзакладу категорично заборонена.
«Здійснювати за власний кошт ремонт будь-яких приміщень, які перебувають у комунальній власності, абсолютно заборонено. Адже це загрожує корупційним діянням, які можуть проявитися у тому, що лікарня, наприклад, спише з бюджету кошти на ремонт», – пояснив юрист Назар Олексюк.
Щодо стафілококу, то головний лікар запевнила, що в її медзакладі інфекції немає. Натомість припускає, що, найімовірніше, це пацієнти принесли хворобу в пологовий.
Відтак, якщо породілля планує народжувати саме у цьому пологовому, експерти радять їй пройти обстеження на стафілокок до прибуття в медзаклад. Тоді у випадку зараження пацієнт зможе довести, що це сталося саме в цьому пологовому будинку.