речник ГУ Державної міграційної служби України у Львівській області Світлана Хитрова, служба поки що не відпрацювала алгоритм дій щодо майбутніх перевірок.
«Поки що я не можу говорити про те, коли нам передадуть адреси переселенців і в який спосіб відбуватимуться перевірки, бо ми ще не маємо алгоритму дій», – сказала речник і додала, що в разі проведення таких перевірок навантаження на колектив зросте в рази.
Своєю чергою, заступник директора департаменту Львівської ОДА Оксана Яковець зазначила, що доручення від профільного міністерства про перевірки вони вже мають на руках.
«Ми вже отримали доручення, згідно з яким на зворотному боці кожної довідки переселенця представники нашої служби мають поставити відмітку про їхнє тимчасове місце проживання», – пояснила Яковець.
Вона також сказала, що працівникам служби доведеться провести надзвичайно велику роботу. Бо станом на 6 березня в органах соціального захисту Львівщини зареєструвалися близько 10 300 вимушених переселенців з Криму та Донбасу.
Яковець також додала, що в разі відсутності такої позначки на довідці її вважатимуть недійсною, і, радше за все, держава призупинить виплату фінансової допомоги.
Далі, за словами Оксани Яковець, проштамповані довідки органи соцзахисту скерують до територіальних підрозділів міграційної служби, які спільно з представниками міліції перевірятимуть надану інформацію.
Якщо під час такої перевірки особи не буде вдома, представники міграційної служби повинні залишити повідомлення про необхідність у 10-денний термін звернутися до відповідного підрозділу служби.
Заплановано, що отримані дані про переселенців буде внесено до Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік переселенців.