Лідер партії “Європейська солідарність”, нардеп Петро Порошенко задекларував найбільше готівкових заощаджень за 2020 рік серед усіх парламентарів – еквівалент понад 1,8 мільярда гривень. Про це повідомляє виданння Радіо Свобода.

Експрезидент вказав у декларації, що зберігає у готівці 51,2 мільйона доларів і 423,3 мільйона гривень, що у гривневому еквіваленті складає сумарно понад 1,8 мільярда гривень.

У коментарі Радіо Свобода у пресслужбі Порошенка: “Порошенко був вимушений зняти з рахунків у банку 51 мільйон доларів і 423 мільйони гривень через політичні репресії влади і її постійні спроби арештувати активи лідера опозиції”.

“Усі ці кошти будуть повернуті в банк після припинення політичних репресій”.

Це не перші шокуючі дані про збагачення пятого президента, нагадаємо, не так давно Порошенко у день купівлі телеканалу “Прямий” витратив понад пів мільйона гривень.

Зазначається, що Порошенко 18 лютого здійснив два видатки (на суму 252 тисячі 838 гривень і 256 тисяч 596 гривень). Видатки здійснені в Україні і вказується, що кошти пішли на “набуття освіти”.

Крім того, 22 лютого Порошенко витратив 1 мільйон 13 тисяч 304 гривні на подарунок у грошовій формі (рухоме майно).

П’ятий президент та лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко заявив, що 18 лютого 2021 року купив телеканал “Прямий”, який офіційно належав колишньому нардепові і главі КМДА Володимиру Макеєнку.

Пізніше В партії “Європейська солідарність” заявили, що її лідер і колишній президент Петро Порошенко не повинен за законом декларувати купівлю телеканалу “Прямий” як зміну в майновому стані.

“Відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подаються щодо придбання майна та здійснення витрат безпосередньо суб’єктом декларування, а не належними йому юридичними особами. При цьому, як було повідомлено, покупцем за угодою щодо придбання телеканалу “Прямий” виступив український інвестиційний фонд “Прайм Ессетс Кепітал”, кінцевим бенефіціарним власником якого є Петро Порошенко. Тому Петро Порошенко не повинен подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані щодо операцій, здійснених “Прайм Ессетс Кепітал”, у тому числі придбання телеканалу”.