Українці після роботи в Польщі намагаються поїхати до країн з більшою зарплатою, передає Корупція.Інфо

Популярне: Кінець цілої епохи! При загадкових обставинах помер відомий цілитель

Великі зарплати за кордоном отримують будівельники і далекобійники

У США, Канаді та Німеччині українські заробітчани отримують вдвічі-втричі більше, ніж в інших країнах. Найбільше заробляють будівельники і далекобійники.

Найбільшу кількість вакансій для українців пропонує Польща, зазначає контент-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна. Через брак людей робочих спеціальностей в країні роблять ставку на українських гастарбайтерів. Польський уряд збирається залучити на роботу 1 млн заробітчан. При цьому, за офіційними даними, в Польщі вже працюють близько мільйона українців. Трудовим мігрантам обіцяють поліпшити умови праці і видавати візи на триваліші терміни.

"У Польщі українці заробляють в середньому 15-20 тисяч гривень. Доглядальниці заробляють мінімальну зарплату 12 тис. гривень. Більше платять далекобійникам – 30-40 тис. грн. Пропонують вакансії з ручного розпису порцеляни і пакувальників, далекобійників, лісничих, куроловів і інших різноробочих. Багато роботи на конвеєрах і для швачок", – розповідає Тетяна Пашкіна.

До Німеччини переважно їдуть будівельники, водії, медики та підсобні робітники. При цьому зарплата стартує від 30 тис. гривень.

"Наші заробітчани починають з Польщі, але після того як трохи обживуться – намагаються виїхати до Німеччини, куди їздять польські гастарбайтери", – зазначає Пашкіна.

Чекають українських гастарбайтерів і в Чехії. Країна приймає фахівців середньої і нижньої кваліфікації. Уряд Чехії 8 лютого 2017 року прийняв рішення збільшити квоту для українських гастарбайтерів вдвічі. У Чехії такі ж пропозиції роботи, як і в Польщі, але середня зарплата там вище за польську і становить 27 тис. грн.

До Ізраїлю їдуть будівельники, покоївки та домогосподарки на зарплату 20-40 тис. гривень. У США і Канаді зарплата вдвічі вище, ніж в Європі. У Штатах затребувані будівельники, водії і персонал в готелі. На заводах платять від 80 тис. гривень, будівельникам – 90 тисяч, а водіям – 124 тисячі грн. У Канаді платять на будівництвах 80 тис. грн, а далекобійникам 130 тис. грн, працівники на фермах заробляють 75 тис. гривень.

Заробітчани вже давно не звертають уваги на Росію, зазначає Пашкіна, через погіршення економіки і обвал рубля.

"Росія для заробітчан нецікава, є вакансії різноробочих, але на зарплату 7-12 тисяч гривень мало хто погоджується", – говорить вона. Якщо в РФ і трапляються високооплачувані пропозиції, то це поодинокі випадки. Наприклад, є вакансія модельєра-конструктора хутряних виробів на 70 тис. грн, а агроному на Чукотці пропонують всього 10 тис. гривень.

Судячи з відповідей на соціологічні питання, потік заробітчан до Росії продовжить падати. Так, 23% трудових мігрантів заявили, що хочуть працювати в Німеччині, 22 %