З початку року в Україні на ботулізм захворіли 90 осіб, дев'ять випадків мали смертельні наслідки. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, передає Корупція. Інфо

Популярне: “Потрібно підривати”: Надія Савченко зробила шокуючу заяву під час інтерв’ю на російському пропагандистському каналі

"Станом на 18.07.2017 року, за даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні зафіксовано 81 випадок захворювання на ботулізм, захворіли 90 осіб, 9 з яких померли. Вісім з дев'яти померлих захворіли внаслідок вживання в'яленої риби, четверо – через промислового виробництва", – йдеться в повідомленні.

Раніше виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомляла, що з початку року в Україні зареєстровано 76 випадків захворювання на ботулізм, 8 з них – зі смертельним результатом.

Як відомо, ботулізм – гостра токсикоінфекція, спричинена паличкою Clostridium botulinum, що міститься в неправильно приготованих консервах. Основний шлях передачі захворювання – харчової, дуже часто це відбувається через вживання консервованих в домашніх умовах продуктів харчування. Найчастіше реєструються захворювання, пов'язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти викликають групові, "сімейні" спалахи захворювань.