Можна оголосити про скорочення 218 вузів, але це торкнеться всього лише 6% студентів, каже Єгор Стадний.

Скорочення числа вищих навчальних закладів в Україні відбувається за рахунок філій і приватних університетів і стосується мізерної кількості студентів, проте справжня оптимізація мережі вищих навчальних закладів повинна відбуватися природним чином.

"Станом на грудень 2015 року в Україні існували 393 державних, комунальних і приватних університетів разом з їх філіями, не рахуючи коледжів і технікумів, які, за новою класифікацією, переважно будуть повертатися в систему професійної освіти (середньої спеціальної освіти)", – нагадав експерт.

За його словами, в таких умовах можна оголосити про скорочення 218 самих вузів, але це торкнеться всього лише 6% студентів. "Така красномовна статистика яскраво показує, наскільки мало питання скорочення університетів впливає на саму систему вищої освіти", – говорить виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS.

"Скорочення університетів, яке відбувалося до цього, в абсолютній більшості випадків зачіпало саме філії і приватні університети. Якщо говорити про справжню оптимізації мережі вищих навчальних закладів, то вона повинна відбуватися природним чином. І так і буде відбуватися, якщо в Україні запрацюють системи моніторингу якості вищої освіти , які будуть орієнтиром як для уряду, так і для вступників та їхніх батьків ", – резюмував Єгор Стадний.