000-620-022

УДАР може піти окремо від "Солідарності", а Коломойський поведе на вибори відразу кілька політичних проектів.

Хоч Верховна Рада офіційно ще не призначила дату проведення місцевих виборів (а тільки на словах обговорюється 25 жовтня) і не прийняла новий виборчий закон, політичні "важковаговики" вже щосили готуються до передвиборної гонки.

ГОТОВНІСТЬ.

За словами політологів, партії та їхні лідери підсилили публічну активність. Ні для кого не секрет, що "Батьківщина" розігрує карту з необгрунтовано високими тарифами ЖКГ, щоб до виборів заробити побільше очок.

"Майбутні місцеві вибори – коригування минулорічних президентських і парламентських: хтось хоче закріпити успіх у парламенті через місцеві вибори, а хтось – взяти реванш", – вважає політолог Вадим Карасьов.

А ось у політолога Володимира Фесенка інша думка:

"Більшість партій ще не розгорнули підготовку. Йде навіть не підготовка, а прикидка, оцінка ситуації, – готують і шукають ресурси. Але прямої підготовки до виборів я поки не бачу. По Києву ми бачимо рекламу окремих політгрупп, а реклами партій поки немає. Я цікавився, кого провідні політичні сили збираються висувати в мери Києва. Може, темнять і приховують, але судячи з відповідей досить впливових людей, поки з цим не визначилися".

УДАР І СОЛІДАРНІСТЬ.

Через істотно просілі рейтингів партій, представлених сьогодні у парламенті, їхні лідери вже не один місяць ведуть переговори, намагаючись переманити відомих на місцях політиків до себе в списки.

Одна з головних інтриг останніх місяців – переговори Петра Порошенка з Віталієм Кличком про те, як їх партії підуть на вибори. Правда, на відміну від виборів у Раду восени 2014-го, коли партії йшли на вибори під брендом "Солідарність"+УДАР, зараз Кличка, за даними наших джерел, умовляють провести злиття політсил з подальшою ліквідацією УДАРу.

"Ближче до кінця червня буде з'їзд УДАРу, на якому і буде прийнято рішення. Я за те, щоб УДАР йшов окремо. Але є в нашій партії люди, які вмовляють Кличка йти разом з "Солідарністю", киваючи в бік істотно просілих рейтингів нашої партії", – сказав "Сегодня" один із ударівців.

А ось в БПП своє бачення того, що відбувається.

"Зрозумійте, після торішніх президентських і парламентських виборів близько 50% соратників Кличка перебігли до нас в БПП. Взяти тільки Віталія Ковальчука – нинішнього заступника глави АП. По-перше, в УДАРі є люди, які його підтримують. Та й після сварки з Віталієм, "вербування" ударівців з подальшим переходом під крило президента тільки прискорилася. Плюс – рейтинги самого Кличка падають. Якщо УДАР піде окремо, це будуть останні для них вибори", – вважає один з нардепів БПП.

Таку думку поділяє і політолог Володимир Фесенко:

"Якщо Кличко вирішить піти окремо, їх чекає поразка. Наскільки я знаю, всередині УДАРу – розбрід і хитання ще з минулого року. Частина незадоволених тим, що Віталій фактично кинув партію напризволяще, зосередили увагу на Києві. Інші незадоволені пішли в команду президента. Хтось із ударівців на місцях, я не виключаю, може опинитися в списках інших політсил та місцевих проектів".

За словами політолога Вадима Карасьова, переговори між Порошенком і Кличко ще тривають:

"Всередині самого УДАРу є група, яка виступає "за"об'єднання із "Солідарністю" (наприклад, Віталій Ковальчук), а сам Кличко і більш великі гравці, що стоять за ним, – не надто підтримують цю ідею. При цьому, багато в УДАРі не отримали від об'єднання з БПП того, на що розраховували. Думаю, в підсумку, Кличко поведе УДАР окремо".

"САМОПОМІЧ" ТА НФ

Ходять чутки і про те, що нинішній голова Львова Андрій Садовий може скласти конкуренцію Віталію Кличку на майбутніх виборах мера Києва.

"У Садового і "Самопомочі" непогані рейтинги по Києву та Київській області. На сьогоднішній день ні сам Садовий, ні його соратники по "Самопомочі" ще не прийняли рішення про те, чи будуть вони балотуватися по Києву", – сказали нам джерела в АП.

Це підтверджує і Володимир Фесенко:

"Я говорив з людьми із "Самопомочі". Поки вони не визначилися".

Більше того, ходять чутки, що сам Андрій Садовий не зацікавлений у кріслі мера української столиці – у нього плани масштабніше.

"Навіщо йому це? Зараз він буде знову балотуватися в мери Львова. У майбутньому йому потрібно йти на більш високий пост, брати участь у президентській кампанії. По Києву серйозної конкуренції Віталію Кличку, думаю, не буде. Принаймні, поки серйозного конкурента немає", – вважає Вадим Карасьов.

Активно до місцевих виборів готуються в Опозиційному блоці, Радикальній партії і "Батьківщині". Їх кандидати щільно і давно працюють в округах.

Як відомо з переговорів в кулуарах, президентська партія нібито веде активне вербування кандидатів не тільки з УДАРу, а й з НФ. Вся справа в тому, що у "Солідарності" немає своїх представників на місцях. Хоча вже рік вони займаються будівництвом місцевих партійних осередків.

У самому НФ таку інформацію спростовують і кажуть, що поки взагалі питання виборів не дуже актуальне, мовляв, Рада ще не прийняла новий закон і не призначила дату виборів.

 

КОЛОМОЙСЬКИЙ

Інші поспішають створити нові партії, щоб забезпечити тил на місцевому рівні з прицілом на майбутні парламентські і навіть президентські вибори.

Не виключено, що після гучної відставки з поста губернатора Дніпропетровщини команда Ігоря Коломойського спробує взяти реванш на осінніх місцевих виборах. Причому інтереси Ігоря Валерійовича в ході виборчої кампанії з високою ймовірністю будуть представляти одразу кілька політичних сил.

Перша – під назвою "Кріп", від співзвучного міжфракційного об'єднання під куполом, куди входять:

Борислав Береза, Борис Філатов, Андрій Білецький, Володимир Парасюк, а очолює – Дмитро Ярош. Але вже зараз, за словами Філатова, вони активно думають над ребрендингом. Мовляв, назва "Кріп" не сильно сприймається суспільством.

"Але це не стільки проект Ігоря Валерійовича, скільки проект Філатова. Але судячи з того, що складалося в останні місяці, Коломойський піде на вибори декількома колонами – різними партіями в різних регіонах. Плюс, є ж ще проект "Відродження" групи нардепа Віталія Хомутинника (пов'язують з Коломойським – Авт.). Цей проект, швидше за все, буде використовуватися в російськомовних регіонах: Харків, Одеса і т.д", – вважає Володимир Фесенко.

На Заході, де рейтинг НФ просів, можуть використовувати і "Правий сектор". "Швидше за все, вони (команда Коломойського – Авт.) зосередяться на Дніпропетровському регіоні. Все-таки, це їхня база. Але не варто забувати, що у Коломойського хороші позиції в Прикарпатті та Галичині: там його нафтові активи плюс "Буковель", – вважає Вадим Карасьов.

Також політологи нагадують про проект "Україна майбутнього". Її головою є колишній зам Коломойського по ОДА Святослав Олійник. Причому саме на цей проект, за словами експертів, команда Коломойського зробить упор на місцевих виборах по Дніпропетровщині.