Скандальна конгресвумен Спартц проголосувала проти виділення США $12,3 млрд Україні

Вікторія Спартц народилася, виросла і здобула освіту в Україні, проте вважає себе американкою.

Етнічна Українка, конгресвумен Палати представників США від 5-го округу Індіани Вікторія Спартц, проголосувала проти законопроекту, пов’язаного з виділенням Україні близько $12,3 млрд. Документ передбачає, в тому числі, військову та економічну допомогу. Спартц своє рішення жодним чином не прокоментувала.

В канцелярії Палати представників зазначено, що законопроект №6833, що передбачає тимчасове фінансування урядових програм, включає також надання військової та економічної допомоги Україні на суму близько $12,3 млрд.

Конгрес США остаточно підтримав законопроект 1 жовтня. У нижній палаті за документ проголосували всі 220 конгресменів від Демократичної партії США.

Однак серед “республіканців” проголосували “за” тільки 10 конгресменів.

І Вікторії Спартц в їхньому списку немає. Вона голосувала “проти”, що зазначено в списку конгресменів, які брали участь у розгляді законопроекту.

Чому Спартц проголосувала проти документа, що включає важливу допомогу Україні, політикиня не пояснила.

Варто зазначити, що фінансування України – це лише один з блоків цього великого законопроєкту, в якому також ідеться про фінансування уряду США з 1 жовтня (закінчення бюджетного року) до ухвалення вже новим складом Конгресу нового бюджету. Якщо б цей законопроєкт не прийняли, то уряд США залишився б без фінансування майже до кінця року. Республіканці були в цьому зацікавлені і тому не підтримували його (з 211 республіканців за нього проголосували лише 10). Можна припустити, що з цієї причини не голосувала і Спартц. Про загострення таких суперечок між республіканцями та демократами напередодні виборів та про скандал, який виник через претензії Вікторії Спартц на адресу Андрія Єрмака читайте у статті Тетяни Силіної «Спартц проти Єрмака, і обоє — проти України».

Додамо, що раніше американське видання Politico повідомляло, що республіканці, які свого часу дали Вікторії Спартц бажану платформу для виступу проти агресії Росії, тепер побоюються, що її заяви можуть зашкодити відносинам України та США.

Спартц, яка з початку вторгнення РФ їздила в Україну і палко розповідала про війну, нещодавно шокувала представників обох партій США своєю гострою критикою на адресу українського президента Володимира Зеленського та його оточення. МЗС України навіть звинуватило Спартц у «намаганні заробити додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях».

Серед деяких республіканців Палати представників широко поширені побоювання, що позиція Спартц зашкодить американсько-українським відносинам у найгірший момент, і що конгресвумен просто використовують сили, які прагнуть послабити Західний альянс. «Яструби» Республіканської партії з питань національної безпеки також стурбовані тим, що крило прихильників кампанії «Зробімо Америку великою знову» (MAGA), де вже існує опір підтримці України, використає коментарі Спартц як виправдання.

Нагадаємо, нещодавно американське видання Newsweek написало про історію невдалих бізнес-проєктів щодо України, які намагалася лобіювати конгресвумен Вікторія Спартц ще до скандалу з Офісом президента. Там ішлося, що напередодні скандалу Вікторія Спартц намагалася лобіювати в Україні інтереси американського військового підрядника. Стосунки між Спартц та українською владою погіршилися після того, як Київ не захотів купувати продукцію цього підрядника.