Незважаючи на багаторазові заяви Савченко про те, що вона не знайома з Медведчуком, і Рубана про ненависть до керівника «Українського вибору», генеральний прокурор наполегливо намагається прив’язати опозиційного політика до справи Савченко. Чому Юрій Луценко вперто гне свою лінію, в ефірі NewsOne розповів політолог Кирило Молчанов, передає Корупція.Інфо

Спроби підвищити ставки в справі Савченко Луценко зробив ще під час свого виступу у Верховній Раді, заявивши, що хоче знайти більш велику рибу, що стоїть за нею, звернув увагу Молчанов.

«Під кінець свого виступу у Верховній Раді Луценко вже говорив, що, ось, Савченко – це вже, грубо кажучи, не головна, головне – знайти «ляльковода». Як бачимо, з Рубана перейшли на Савченко, а з Савченко він вже почав натякати, що, можливо, вже треба далі копати, що за нею може стояти Медведчук. Значить, тут головне завдання – вийти на нього як на людину, який керував цим всім хаосом, яка хотіла створити Савченко. Хоча вже неодноразово і сама Савченко говорила, що вона з ним (Медведчуком – Ред.) Не бачилася, і Рубан, говорив, що він ненавидить Медведчука, який в принципі «тільки виконував функцію дістати її з російської в’язниці» … А Луценко чомусь постійно гне цю лінію, що б ще підвищити ставки в цій справі», – сказав політолог.

На думку експерта, помилковість такої стратегії полягає в тому, що Медведчука спецпредставником в Тристоронню контактну групу призначив безпосередній керівник генпрокурора – президент Порошенко, і указ про призначення Медведчука висить на сайті Адміністрації президента.



«І чому вони в такі темні історії намагаються його всунути, мені, припустимо, не зовсім зрозуміло. Це ж не Медведчук робив з Савченко народного депутата, не Медведчук робив з неї героя, не він привласнював ці звання, він займався лише питаннями по обміну», – зазначив Молчанов.

Він вважає, що якщо справа Савченко почне розвалюватися в суді, то постійні згадки про Медведчука допоможуть генпрокурору швидко перемикати увагу суспільства на інші теми.

Крім того, Молчанов звернув увагу і на те, що Савченко ніколи не говорила про федералізацію – одну з ключових ідей «Українського вибору» Медведчука.

Популярне: "Морги завалено, мішків для трупів вже не вистачає": Очевидці стверджують, що в Кемерово загинуло майже 400 людей

«Мені здається, що сама можливість в ході слідства постійно виходити на нових і нових фігурантів якраз-таки, призведе до того, що справа буде розвалюватися. Ось, в принципі, і все», – вважає експерт.
 
На його думку, ймовірність обвинувального вироку у справі Савченко має слабкі юридичні перспективи.

«Та й багато західних партнерів України будуть, м’яко кажучи, здивовані – Савченко два роки намагалися звільнити з російської в’язниці, а її посадили в результаті в українській. Це може викликати подив – а чи все гаразд в Україні і чи все гаразд у української влади з головою», – резюмував політолог.



‡агрузка...