Субсидію в рамках монетизації перетворять на соціальні виплати та об'єднають із пенсіямиб Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.
1 березня період її виплати синхронізується з періодом виплати пенсій, і люди отримуватимуть ці кошти одночасно з пенсією.
"Субсидія в результаті всіх цих змін стає соціальною виплатою. Вона платиться місяць в місяць, день в день. Всі ці зміни, відповідно, в нормативні документи вже вносяться. Таким чином, з 1 березня період виплати синхронізується з періодом виплати пенсій і, відповідно, люди будуть отримувати ці кошти одночасно з пенсією", – сказав міністр.\
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Пільги на опалут компослуг вже призначили, а з весни розпочнуть видавти готівкою на руки.
275 % людей з тих, хто отримує субсидії, – це пенсіонери. Відповідно, вони сьогодні отримують пенсію частково через банки, частково – через "Укрпошту". Напрошується висновок сам собою: виплачувати ці кошти безпосередньо підприємствам або на рахунки людей, які вже сьогодні отримують пенсію – це чисто технічне питання, нормальне, яке не вимагає серйозних зусиль", – зазначив Андрій Рева.
А механізму немає
За словами спеціалістів, на сьогодні уряд так і не розробив механізм виплат. Він і досі на стадії розгляду
Для різних категорій пільговиків мають по-різному нараховувати виплати.
Крім того, як наголосили в Мінсоцполітики, "живими" грошима видавати субсидії всім – це дуже ризиковано, адже немає гарантії, що всі чесно будуть сплачувати за платіжками, адже в разі чого, нараховану знижку на комуналку в громадян вже відібрати не можна.
"Потрібен жорсткий контроль за грошима"
Експерти підтримують рішення видавати субсидіантам гроші на руки, але побоюються, що його незабаром скасують. Економіст Олександр Охріменко ратує за введення також контролю за їх використанням:
"Тоді це буде справжня монетизація, як в Європі, США. Але там, якщо субсидіант один-два рази вчасно не заплатив, держдопомогу відбирають. Без контролю побоююся різкого викиду грошей на ринок, зростання боргів по "комуналці" і дворазового прискорення інфляції. В результаті монетизація може стати "одноразовою".
Втім, не відомо, що буде після виборів. Експерти говорять, що в травні цей експеримент можуть "прикрити" і монетизація субсидій виявиться "одноразовою".