Ведуча програми “Право на владу” Наталія Мосейчук перервала виступ нардепа від ОПЗЖ Нестора Шуфрича, який порушив питання поступок Росії у переговорах щодо Донбасу, згадавши його колегу, кума Путіна Віктора Медведчука.

Про це йшлося в ефірі програми “Право на владу”.

У студії якраз обговорювали з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою ситуацію на Донбасі і небажання Росії виконувати свої зобов’язання.

Один зі спікерів зауважив, що Україні буде важко виконати надання Донбасу особливого статусу, як того вимагає Кремль.

Тоді у розмову втрутився Шуфрич, який приніс з собою текст паризьких домовленостей 2019 року: “Або сказати навпаки: так ми виконаємо. І це вже був би крок росіянам”.

Мосейчук, своєю чергою, зауважила: “Я просто не розумію, чому ми тут “думкою радіємо, уявляємо щось гіпотетичне”.

“Якщо у нас було вже вісім років для того, щоб “хтось” вже припинив стріляти, розумієте? А “вони” не припинили стріляти”, – звернулася ведуча до гостей програми.

Вона додала, що припинить цю розмову за умови, коли в студії з’явиться Медведчук.

“Тому що цей теоретик, який сидить під домашнім арештом, втручається в “ескіз” майбутнього України, то “до побачення”. Нам такого не треба”, – сказала Мосейчук.

В тому ж ефірі, новопризначений віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук посварилася із проросійським депутатом Нестором Шуфричем.

У ході дискусії щодо подальших можливих кроків влади щодо політичного врегулювання ситуації на Донбасі, віце-прем’єр, і присутній у студії глава МЗС Дмитро Кулеба зазначали, що для обговорення політичних питань необхідно вирішити питання безпеки, зокрема, домогтися безумовного припинення вогню.

Також Верещук нагадала, що представники окупаційної влади ОРДЛО не допускають на свою територію представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, а нещодавно ще почали перешкоджати роботі моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

«Про які політичні домовленості може йтися?» – обурилася Ірина Верещук, додавши, що якщо депутати від «ОПЗЖ» мають вплив на протилежний бік конфлікту, їм слід застосувати ці важелі та допомогти принаймні вирішенню ключових гуманітарних питань.

У відповідь на репліку міністра народний депутат від проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Нестор Шуфрич заявив, що якщо влада не може вирішити питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі та повернення українських територій, то його політична сила готова прийти на допомогу владі, але для цього потрібен відповідний мандат.

«Коли ви їдете до Кремля і щось вирішуєте, вам потрібен мандат, вам дає влада? Ось нещодавно ваш колега, сопартієць був у Кремлі. Розмовляв із кимось, зустрічався, робив фотографії. Скажіть, у вас був для цього мандат влади, якщо ви зараз про це? – Запитала Шуфрича у відповідь віце-прем’єр.

Відзначимо, що Верещук мала на увазі нещодавній візит в Москву співзасновника проросійської партії Опозиційна платформа – За життя Вадима Рабиновича.

18 жовтня, Рабінович зустрівся із заступником голови Адміністрації президента РФ Дмитром Козаком.

«Я доніс до Дмитра Миколайовича позицію нашої партії з ключових питань зовнішньої та внутрішньої політики! Працюємо далі!», — написав Рабінович.

19 жовтня, Рабінович зустрівся з першим заступником голови Єдиної Росії В’ячеславом Макаровим. Крім того, нардеп опублікував селфі на фоні Красної площі.