В Україні запропонували створити реєстр тварин, в яких зобов'яжуть вносити навіть домашніх улюбленців. Утримувати тварин без реєстрації хочуть заборонити.

Законопроект №9022 в кінці серпня зареєстрували у Верховній Раді. Згідно з текстом документа, і бізнесменів (фермери, фізособи-підприємці), і простих українців зобов'яжуть вносити своїх тварин до реєстру. При реєстрації потрібно вказати: породу, домогосподарство, в якому перебуває тварина, інформацію про забій, утилізацію, загибель, переміщення корів, свиней і т.д.

Якщо ж мова йде про котів і собак, інформацію про переміщення потрібно подавати тільки в разі, якщо чотирилапий перетнув кордон або ж у нього змінився господар.

У парламенті пояснили необхідність такого реєстру тим, щоб встановити контроль за розведенням тварин. Також законопроект потрібно прийняти, щоб привести українське законодавство у відповідність з європейським.

Якщо ж ввести реєстр, можна буде в майбутньому перевіряти всі щеплення і т.д. Крім того, звичайні українці отримають можливість перевозити своїх тварин за кордон. Зараз незареєстровані коти і собаки фактично не можуть подорожувати разом зі своїм власником. 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня
Якщо тримати в будинку, наприклад, собаку, її потрібно зареєструвати лише один раз. Якщо господар вирішив віддати її сусідові, доведеться повторно внести відомості до Єдиного реєстру. Також поінформувати доведеться про смерть тварини. Дані про вихованців необхідно буде зберігати три роки після їхньої смерті.

У документі також сказано, що домашні тварини – коти і собаки. Реєструвати, наприклад, папужку, не доведеться.

Українцям, згідно із законопроектом, заборонять утримувати незареєстрованих тварин, зокрема кішок і собак. Власників тварин за порушення нових правил чекають великі штрафи. При цьому, відповідно до закону, карати будуть тільки юридичних осіб і підприємців (ФОП), тобто тих, хто заробляє на тварин. Якщо не ідентифікувати тварину – штраф до 29,7 тис. грн для юросіб і 14,8 тис. грн – для фізичних осіб-підприємців. Такийсамий штраф загрожує і за відмову пройти реєстрацію.