В Україні змінилися правила страхових виплат по лікарняним, а також на основі пологів, вагітності та похорон. З початку жовтня в дію вступила нова редакція порядку начислення матеріальної допомоги Фондом соціального страхування. 

Які нововведення чекають н а українців ?

Електронна подача звіту Ф4-ФСС з ТВП була розширена можливостями подавати заяви – розрахунку, а також звіти про виплати онлайн. В наслідок процес отримання фінансування повинен прискоритися.

Нова форма заяви-розрахунку об'єднує в собі всі види документації необхідної для нарахувань матеріальної допомоги. Документ також був розширений, додалися графи про: пільги для постраждалих на ЧАЕС, страховий стаж, вид зайнятості співробітника та інше.

Орган ФССУ попередньо контролює чи правильно нараховується матеріальна допомога. Помітивши помилки, уповноважені особи будуть надавати роз'яснення та рекомендації. Такий підхід повинен дозволити роботодавцям уникнути штрафів.

Повідомлення про виплати допомоги співробітникам повинні тепер подаватися не пізніше ніж за 30 днів з дня виплати.

Змінилися і терміни подачі заяви-розрахунку. Тепер вона повинна податися роботодавцем за 5 трудових днів з моменту затвердження протоколу засідання комісії.

Про те, як отримати страхову виплату розповіла, бухгалтер Тетяна Булавка.

"Щоб отримати страхові виплати співробітник повинен передати лікарняний лист бухгалтеру, щоб він заповнив графи про страховий стаж і кількість днів, за які буде нараховуватися матеріальна допомога. Потім цей лист подається комісії соціального страхування на розгляд. Саме там приймаються рішення, щодо страхових виплат по непрацездатності.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Якщо рішення стверджувальне – бухгалтерія розраховує розмір виплати, оформляє і лише після цього подає заяву – розрахунок на отримання фінансів від ФССУ. Після цього, робочий орган ФССУ нараховує виплати на спеціальний рахунок компанії і співробітникові виплачується матеріальна допомога за місцем роботи.

По суті, всі зміни більше стосуються бухгалтерії, ніж застрахованої особи, адже від співробітника потрібно тільки надати необхідні документи, які стануть основою для призначення виплат, найчастіше – це лист непрацездатності ".

Про які види матеріальної допомоги йдеться?

1. Допомога при тимчасовій непрацездатності виплачується у вигляді повної або часткової суми зарплати. Таке фінансування можна отримати, якщо ви захворіли або травмувалися, але не на виробництві. Крім того, ФССУ обіцяє матеріальну допомогу в дні, коли людина доглядає за хворою дитиною або близьким родичем. Якщо людина, що дивиться за маленькою дитиною або дитиною-інвалідом співробітника захворіла – вона може доглядати за ними самостійно і розраховувати на страхову виплату. Також в цю категорію потрапляє карантин; зміна співробітником виду діяльності з меншим розміром оплати праці (на основі медичного висновку); протезування в лікарні, а також знаходження в санаторії або реабілітаційному центрі.

2. Допомога в період вагітності і пологів надається в розмірі повної середньої зарплати.

3. Розмір виплати на допомогу в похоронах встановлюється управління ФССУ, але не може бути менше встановленого законом прожиткового мінімуму. А в разі смерті на виробництві також повинні компенсуватися витрати на ритуальні послуги.

<