Українських водіїв додатково перевірятимуть з метою виявлення викрадачів.

Про це повідомили представники МВС.

Міністерство внутрішніх справ ініціювало зміну порядку реєстрації, зняття з обліку та перереєстрації автомобілів.

У відомстві наполягають повернути правила, що діяли до 2015 року, та зобов’язати всіх автолюбителів проходить додаткову перевірку.

Що це дасть

Чиновники, пояснюючи свої ініціативи, кажуть, що з 2015 року в Україні повноцінне дослідження номерів кузова і двигуна на предмет їх автентичності фактично не проводиться. Експерти можуть лише “на око” подивитися.

Все це поряд з проблемами непідконтрольних територій і “евроблях”, призвело до збільшення випадків порушення закону. Адже часом українцям продають викрадені автомобілі, на яких перебили номер.

Статистика показує, що у 2016 році було вкрадено 12 188 автомобілів. Але в 2011-му, коли проводили перевірки, таких випадків зафіксували всього 4682.

Таким чином у МВС наполягають на поверненні експертизи для з’ясування справжності ідентифікаційних номерів авто. Виняток зроблять тільки для машин, які реєструються вперше. Тобто куплені в автосалоні.

При цьому крім візуального огляду, експерти МВС повинні будуть перевірити дані авто та його власника по ряду реєстрів та баз:

Єдиного держреєстру транспортних засобів.
Автоматизованою базою даних розшукуваних автомобілів.
Банком даних Генерального секретаріату Інтерполу.
Держреєстру обтяжень рухомого майна.
Єдиним демографічних реєстром.