На Токмацькому напрямку в Запорізькій області сталося нарешті те, чого всі очікували. Як повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”, полковник запасу ЗСУ Костянтин Машовець, передові підрозділи ЗСУ вийшли на головну лінію оборони противника, подолавши смугу забезпечення.
“Атакувавши позиції 1430-го мотострілецького полку територіальних військ (мсп ТРВ) противника між с. Роботине та с. Вербове, передові підрозділи ЗСУ зуміли обійти с. Роботине зі сходу, змусивши супротивника відійти на південь і вклинитися в бойові порядки батальйону БАРС-1 супротивника на північний захід від с.Вербове, де і власне, сталася ця подія”, — пише експерт.
За його словами, на цьому напрямі глибина основної смуги оборони противника сягає приблизно 11-12 км.
Костянтин Машовець зазначив, що за головною дирекцією наступу с.Роботине – с.Новопрокопівка ЗСУ також наблизилися до основної смуги оборони супротивника на відстань менше 5 км і цілком мають можливість суттєво розширити відрізок “дотику” з основними позиціями системи оборони супротивника на Токмацькому напрямку.
Військовий оглядач також додав, що якщо у найближчі 2-3 доби командування противника не відреагує адекватно на ці події, то вся його система оборони на Токмацькому напрямку ризикує посипатися.
Збройні сили України підійшли до так званої “лінії суровікіна”, але якщо ми говоримо про можливість прориву цієї лінії оборони противника, то тут є питання, наскільки ми підготували зону прориву та подавили ворожу артилерію.
Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський в ефірі “Прямого”.
“Я спілкуюся з хлопцями, і вони якось дуже далекі від такої ейфорії, що завтра ми переможемо, навпаки, вони кажуть, що нас чекають ще дуже серйозні випробування, і ми розуміємо, які задачі перед нами стоять, безперечно.
Напруження наростає, противник зараз кидає в бій все, що може, підготовлені і не підготовлені підрозділи, вони вже задіюють підрозділи різних приватних військових компаній і так далі і тому подібне для того, щоб стримати цей наступ, наш прорив. Власне, тому ми давимо на противника щонайменше на двох напрямках”, — заявив Сергій Грабський.
Експерт наголосив, що для нас стратегічно важливою задачею є прорвати оборону противника та вийти на узбережжя Азовського моря, розрізати так званий сухопутний коридор.
“Для будь-якого військового було зрозуміло, що Токмак — це перший крок, а Мелітополь — вже другий крок, який визначить нашу перемогу на цьому напрямку і дасть нам можливість вже стратегічно змінювати ситуацію, зокрема на Півдні України.
Розглядалися і продовжують розглядатися декілька напрямків. Це і напрямок Вугледара, на якому противник намагається утримати позиції. Намалювався з початку бойових дій напрямок в районі Великої Новосілки, ми прориваємося там так само, і ми його називаємо Бердянським напрямком, і він так само може бути може бути достатньо цікавим для нас”, — додав Сергій Грабський.
Віт також зазначив, що “Основним показником ефективності дій військ в бою є розгром і знищення противника, і треба зрозуміти, що у разі прориву і оточення будь-якого угрупування противника на такому важливому напрямку, як напрямок Великої Новосілки, або ми її називаємо Бердянським напрямком, таке оточення серйозно послабить противника і створить передумови для того, щоб ми могли вже діяти, скажемо так, на відкритому оперативному просторі.
Чим більше противника опиниться в оточенні, тим легше буде наша подальша робота на цьому напрямку, і це треба усвідомлювати. Визволення територій важливе, але в теорії бойових дій це другорядне питання, головне — розгромити противника, тоді на цю територію можна буде вже зайти, і на це робиться основний упор”, — заявив Сергій Грабський.
Експерт наголосив, що достатньо поглянути на зведення нашого Генштабу, щоб порівняти втрати противника, наприклад, у березні і зараз.
“Подивіться, яку кількість артилерії ми знищуємо щодня, мінімум один дивізіон артилерії знищується, і це говорить про те, що ми створюємо так зване поле бою на сьогоднішній день для того, щоб створити передумови для подальшого прориву. Тому ми можемо не бачити певних якихось змін на карті, але це не означає, що робота не ведеться”, — додав Сергій Грабський.