Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) в інтерв’ю “Главкому” розповів про відоме фото, на якому колишній президент України Петро Порошенко, зображений з іконою на руках.

За його словами, в лоні церкви Порошенко не був затятим віруючим.

“Сфотографували його (Петра Порошенка, – ред.) Один раз, коли було Престольне свято в київському Іонинському монастирі, де треба було нести ікону. Ось він там був. Йому священики дозволили надіти стихар. На цьому його церковність і закінчилася”, – розповів митрополит УПЦ.

На зауваження видання, про те, що Петро Порошенко створює враження побожної людини, митрополит Антоній відповів, що один Бог може об’єктивно судити про людину, але “виходячи з того, що відбувається в нашій державі, і того, що починає відкриватися, ми бачимо, що тут є питання “.

“Думаю, такі глобальні речі ми зможемо з вами якось близько до правди говорити не сьогодні і не завтра, а коли пройде час і коли ми зможемо об’єктивно все це оцінювати”, – підкреслив він.

За словами Антонія, Стамбул не дав українській церкві автокефалію. “Він просто мав бажання закріпити за собою український народ”, – вважає він.

“Навіть під час останнього Собору Православної церкви України, який відбувся в суботу 14 грудня були присутні представники Константинополя. Ви собі можете уявити, щоб під час нашого Архієрейського Собору був присутній представник з Москви?” – резюмував керуючий справами УПЦ митрополит Антоній.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об’єднавчий собор православних церков України. На ньому обрали голову Помісної церкви, яким став митрополит Переяславський і Білоцерківський Української православної церкви Київського патріархату Єпіфаній. 6 січня 2019 року в Константинополі він отримав Томос.