vybory1

Центральна виборча комісія затвердила розмір грошової застави для кандидатів у міські голови та для депутатів в місцеві ради. Найменша грошова застава у Львівській області в місті Угнів, і становить вона 36 грн. А все тому, що в містечку проживає всього 731 виборець.

Про це повідомляє прес-служба ЛОГО «Комітет виборців України», передає Корупція.Інфо

Відповідну постанову ЦВК прийняла 10 серпня. Тією ж постановою ЦВК затвердила розмір грошової застави для виборчого списку кандидатів в депутати обласної, районної, міської, висунутого в багатомандатному виборчому окрузі.

Згідно Закону України «Про місцеві вибори» ч. 1. ст. 44 розмір застави прямо залежить від числа виборців, що проживають на території адміністративної одиниці.Так, на пост міського голови Львова доведеться викласти 28 361 гривню. Щодо інших міст у Львівській області, то у Дрогобичі –  3 300 грн.

Найменша грошова застава на пост мера міста Угнів – 36 грн, та у місті Белз – 79 грн.

Найбільша грошова застава для кандидата в депутати у Львівську обласну раду – 94 529 грн.

квітні 2014 року ЦВК затвердила порядок внесення, повернення й перерахування грошової застави на місцевих виборах.

Документ передбачає, що застава вноситься місцевою організацією політичної партії або кандидатами-самовисуванцями.

Обсяг застави визначає ЦВК на підставі відомостей Державного реєстру виборців після початку виборчого процесу чергових, позачергових або повторних виборів, але не пізніше, ніж за 37 днів до виборів.

Застава повертається у випадку, якщо за результатами місцевих виборів кандидат визнається обраним в одномандатних або багатомандатному виборчих округах або визнаний обраним мером.