Введення жорстких карантинних умов обиралося саме на дати з 8 по 24 січня для того, щоб весну Україна могла пережити без введення нових жорстких умов, а тому нового посилення жорстких карантинних умов не очікується.

Зокрема, він зазначив які показники впливають на введення в країні адаптивного карантину, поки Україна готується до отримання вакцин від коронавірусу в рамках ініціативи ВООЗ COVAX.

Про це він повідомив в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Зокрема, уряд обирало дати проведення локдауну з найменшою активністю в економіці, крім усього іншого.

“Це було для того, щоб потім, вже до квітня-травня ми були в змозі пройти без введення жорстких обмежень, коли закривається робота спортзалів … цілі сектори економіки”, – говорить Степанов.

За його словами, стратегія міністерства полягала в тому, що зараз держава повертається до режиму, який був до 8 січня.

Також глава МОЗ розповів, що протягом 7-10 вдень після завершення локдауна уряд подивиться на зміни ситуації по регіонах країни і вже тоді “перейдемо до адаптивного карантину”.

Також Міністр охорони здоров’я Максим Степанов не виключає можливості введення в Україні свідоцтв про вакцинацію від коронавірусу.

“З приводу імунних паспортів – це дуже серйозна і дуже тонка дискусія. У світі існує міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Вони використовувалися, наприклад, при вакцинації від жовтої лихоманки … Я не виключаю, що щось подібне може бути. Але знову ж таки – для чого і яким способом це буде використовуватися “, – зазначив міністр.

Степанов пояснив, що є категорія громадян, яких вакцинувати не можна за медичними показаннями, оскільки можуть бути алергічні реакції.

“Це просто може мати серйозні наслідки для людини, включаючи смерть. Що робити з цією людиною? Напевно, можуть бути якісь обмеження”, – уточнив глава МОЗ.

“Це зараз фантазії: коли ти приїхав в якусь країну і можеш не проходити самоізоляцію, не здавати тест, а якщо у тебе цього немає (імунного паспорта, – ред.), то повинен проходити”, – резюмував Степанов.